Bodwell Lisesi Vancouver merkeze 20 dakikalık mesafede yer almakta olup 8. Sınıftan başlayıp 12. Sınıfa kadar lise eğitimi vermektedir, ayrıca İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık sınıfları bulunmaktadır. Okul bünyesinde 40 dan fazla ülkeden gelen yaklaşık 600 öğrenciye hizmet vermektedir.

Bodwell, Vancouver şehir merkezine bakan bir sahil konumunda olan Kuzey Vancouver’da yer almaktadır. Okulumuzda kapalı yüzme havuz, 2 kafeterya, 2 çok amaçlı spor salonu, 2 tiyatro-konferans salonu, müzik odası, kütüphane ve oyun sahası bulunmaktadır. Kampüsümde bulunan Yatılı Okul Programımız, 600’den fazla öğrenciyi barındırmaktadır. Erkekler ve kızlar ayrı salonlarda yaşamakta ve yetkili personelimiz tarafından 24 saat bakım, rehberlik ve denetim hizmeti almaktadır. Yurtta kalan öğrencilerimiz dört hayati beceri kazanır: kişisel bakım, bireylerarası iletişim, kişisel planlama, ve liderlik.

 

Tüm öğrenciler, her Cumartesi sabahı -Pazartesi ve Cuma arası gördükleri 30 saat akademik dersin üzerine- ekstra dersler alırılar. Öğrenciler, Cumartesi günleri aşağıdaki alanlardan birinden ders almak üzere kayıt olurlar: – İngilizce – Dünya Vatandaşlığı – Kariyer Beklentileri – Ders Dışı Eğitim ve Spor – Yeni Medya ve Performans Sanatları. Öğrenciler her dönem mutlaka Cumartesi dersi almak üzere yönlendirilir ve bu dersler karnede yer alır.

 

Bodwell, Vancouver şehir merkezine bakan bir sahil konumunda olan Kuzey Vancouver’da yer almaktadır. Okulumuzda kapalı yüzme havuz, 2 kafeterya, 2 çok amaçlı spor salonu, 2 tiyatro-konferans salonu, müzik odası, kütüphane ve oyun sahası bulunmaktadır. Kampüsümde bulunan Yatılı Okul Programımız, 500’den fazla öğrenciyi barındırmaktadır. Erkekler ve kızlar ayrı salonlarda yaşamakta ve yetkili personelimiz tarafından 24 saat bakım, rehberlik ve denetim hizmeti almaktadır. Yurtta kalan öğrencilerimiz dört hayati beceri kazanır: kişisel bakım, bireylerarası iletişim, kişisel planlama, ve liderlik.

 

Öğrencilere esneklik kazandırmak için her yıl üç giriş olanağı bulunmaktadır. İngilizcelerini geliştiren öğrenciler, her takvim yılında bir buçuk akademik dereceyi tamamlayabilecekleri için döndükler­inde akranlarına yetişebileceklerdir. Akademik ve İngilizce Hazırlık Programında yoğunlaşmış çalışma sırasında, her öğrencinin gelişimini değerlendirmek üzere sık aralıklar bulunmaktadır.

 

Mezunlar sadece İngilizce’de akıcılığa ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda hedeflerini yüksek tutmayı ve kendilerine lise sonrası yaşamda ve sonrasında yardımcı olacak hayat boyu öğrenmeye yönelik derin bir arzuyu güçlü tutmayı öğrenirler. Üniversite ve Kariyer Rehberliği Ekibi, öğrencilerin beceri ve hırslarını, mutluluk ve başarı için en iyi fırsatlara doğru kullanmalarına yardımcı olur. Atölye çalışmaları, sunumlar, üniversite kampüsü ziyaretleri ve çok sayıdaki üniversite kabul kadrosu ile ilişkileri sayesinde, ekip üniversite başvuru sürecinde öğrencilere yol göstermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir