Kanada’da Kıyafet ve Giyim

Kanada’da Kıyafet ve Giyim

Kanada’da Kıyafet ve Giyim

17 Şubat 2018 - Genel Makale

Kanada genel olarak soğuk hava koşulları ile bilinir. Gideceğiniz zaman ne götürmeniz ne tarz kıyafetleri yanınızda bulundurmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için oldukça önemli.

kanada dil eğitimi

Ülkede nüfusun yoğun olduğu kesimlerde genellikle Türkiye’de olduğu gibi 4 mevsim bir arada yaşanmaktadır. Yaz aylarında ortalama 35 derece gibi bir hava sıcaklığı bulunurken kışın tam zıttı bir şekilde -25 dereceye yakın dondurucu soğuklar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ara mevsimler olan ilkbahar ve sonbahar zamanları ise daha ılıman ve ortalama sıcaklıklar yaşanır. Bu sıcaklık oranları doğrultusunda kış aylarında yün, polar benzeri sıcak tutmak için verimli olabilecek kıyafetlerin bulunması sizin için oldukça faydalı olacaktır. Kışın yanınızdan kesinlikle ayırmamanız gerekenlerin başında atkı, bere, eldiven başta gelmektedir. Yoğun kar yağışı ve düşün sıcaklıklardan dolayı ayak sıcaklığı da en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi. Alacağınız botların waterproof (su geçirmez) olması ve ayak ısısını sabit tutabilmesi sizler için avantaj sağlayacaktır. Yaz aylarında ise çokta ince olmayan ülkemizde geçiş aylarında kullanılan orta kalınlıkla t-shirtler ve hırkalar tercih edilebilir.

Kıyafetlerinizi Kanada’ya gittiğiniz zaman oradan almak sizin için daha iyi olabilir. Ülkemizde satılan mont, bot gibi kış ayları için üretilmiş ve satılmakta olan ürünler Kanada’da ki hava şartları için yeterli gelemeyebilir ve bu durum orada tekrardan masraf yapmanıza hatta hava şartları ile uyumlu ürünler satın alana kadar hastalık, buzlu yollarda yürümekte zorlanma gibi sıkıntılar yaşamanıza sebep olabilir.

Tüm bu olumsuz hava koşullarına rağmen -30 gibi derecelerde yanınızdan koşarak geçen, spor yapan birçok insan ile karşılaşmanız mümkün. Saydığımız tüm bu şartlar altında doğru giyindikten, gerekli önlemleri aldıktan sonra tek yapmanız gereken kar yağarken oturup oluşan eşsiz manzarayı izlemek olacaktır.

 

***kıyafet  kıyafet  kıyafet  kıyafet  kıyafet  ***

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım