Kanada Kitapçıları ve Kitaplar

Kanada Kitapçıları ve Kitaplar

Kanada Kitapçıları ve Kitaplar

18 Şubat 2018 - Genel Makale

Her öğrencinin ihtiyaç doğrultusunda gittiği ve birçok kitapseverin içinde bulunmaktan zevk aldığı raflara tek tek dokunarak kendini kitaplar ile bütünleştirdiği, çoğu zaman kafa dağıtmak.

kanada dil okulu

Kendini bir karakterin yerine koymak, dünya dertlerinden uzaklaşmak vb. sebeplerden dolayı gitmeyi tercih ettiği ve içinden gezmekten zevk aldığı kitapçılar Kanada’da oldukça yaygın bir şekilde mevcuttur.

Kanada’da içinde kaybolacak büyüklükte birçok kitapçı bulunduğu gibi sokak aralarında, binaların zemin katlarında küçük mütevazi fakat kitap severler için oldukça değerli kitapların bulunduğu, kitapçılarda mevcut. Bu küçük ve mütevazi kitapçıların en büyük avantajı ise yeni ve büyük kitapçıların raflarında dahi bulamayacağınız kitapları orada olabilecek olmanız ve daha samimi bir ortama sahip olmasıdır. Kitap merkezlerinde mutlaka bir köşesinin de kahve alabileceğiniz ve rahat edebileceğiniz sizi oturmaya çağıran rahat koltukların olduğunu fark edeceksiniz. Kanada’nın soğuk bir ülke olmasından kaynaklı olarak bahsettiğimiz bu okuma alanlarında mutlaka bir şömine veya ısıtıcı bulunmaktadır.

Bahsettiğimiz o büyük kitap merkezlerinde genellikle satın alma zorunluluğu olmadan oturup sıcak kahveni yudumlayarak kitap okuyabileceğiniz alanlar mevcuttur. Bu alanların en büyük katkıları ise hiç tanımadığınız insanlar ile oturup saatlerce kitaplar hakkında konuşabilecek olmanız, yeni insanlar, yeni fikirler ile tanışacak olmanız olacaktır.Kitap raflarında bulunan ve en çok tercih edilen kitap türleri hakkında bir bilgi vermek gerekirse bu türler genellikle kişisel gelişim, psikoloji ve liderlik türünde yazılmış kitaplardır.

Kanada’da kitapçılarda çok dikkat çeken ve Müslümanları şoka uğratan bir nokta var. Raflar arasında dini kitaplar kısmına geldiğiniz zaman Hristiyanlık, Budizm, Musevilik hakkında birçok yazı ile karşılaşmanız mümkünken Müslümanlık hakkında sadece belirli sayıda kitabın olduğunu fark ediyorsunuz. Dünyanın birçok noktasında olduğu gibi Kuzey Amerika’da da Müslümanlık hakkında ön yargı oluşuyor ve bunun en etkili sebeplerinden birisi bilgiye ulaşmak için kaynakların yeterli olmaması olabilir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım