Kanada’da Kış

Kanada’da Kış

Kanada’da Kış

20 Şubat 2018 - Genel Makale

Yılın en az beş ayı karla kaplı olan Kanada’nın kış şartlarından, kar yağdığı zaman yapılması, dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetmemek olmaz.

kanada dil okulu

Kanada’da kar yağdığı zaman yüksek bir noktadaysanız veya geniş ve boş bir ovada, kartpostallar üzerinde gördüğümüz hayretle ve huzurla baktığımız o fotoğrafları çıplak göz ile görme şansına sahip olabilirsiniz.

Kanada kar yağışı olması ülkede aksaklık olacağı anlamına gelmemektedir. Kar trafik akışını engellememektedir. Ülkenin bu konuda hizmetleri oldukça gelişmiş olduğu için herhangi bir kar yağışında en kısa ve en hızlı sürede müdahale yapılarak günlük hiçbir işin aksamaması sağlanır.

Bu kadar çok kar yağan ve soğuk olan bir ülkede ne yapabilirsiniz.

Kayak yapmak veya öğrenmek istiyorsanız Kanada bu konuda değerlendirebileceğiniz en iyi ülkelerden birisi. Kanada’da birçok kayak tesisi bulunması kayak bilen veya öğrenmek isteyenler için oldukça zevkli olacaktır.

Paten bir diğer seçeneğiniz olmalı. Bilmiyor olsanız dahi Kanada’da bulunduğunuz süre zarfında denemekten kaçınmamanızı tavsiye ederiz.

Dünya üzerinde ilk kez Kanada’da oynanan ve şuanda da dünya üzerinde en iyi olduğu düşünülen buz hokeyini salonlarda, sokak aralarında kısacası oynamaya elverişli her alanda görmeniz mümkün. Kanada’ya kadar gitmişken izlemekle yetinmeyip bu eşsiz deneyimi yaşamanız sizin için oldukça olacaktır. ,

Spor yapmak dışında, doğa ile iç içe olup biraz rahatlamak istiyorsanız bulunduğunuz şehirde donmuş göller üzerine çadır kurarak ve kendi kamp alanınızı oluşturarak orada balık tutabilir, manzaraya karşı sakin ve doğa ile içi içe olduğunu şekilde kendinize zaman ayırabilirsiniz.

Kışın en büyük aktivitesi ise Winterlude Kış Festivalidir.

Bütün bu soğuk kış şartlarında yaptığınız etkinliklerden keyif almak ve tekrar tekrar yapabilmek için giyiminize vücut sıcaklığınızı sabit tutmanıza ve düzenli beslenmenize dikkat etmeyi unutmayınız.

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım