Gittiğiniz ülkede eğlenmek konserlere, festivallere katılmak yapılabilecek en büyük ve güzel sosyal aktivitelerin başında gelmektedir. Kanada’da bu konularda oldukça verimli bir ülke ve her yıl düzenli olarak en az 4 kez festival düzenlenmektedir.

kanada eğitim

Düzenlenen bu festivaller; Winterlude Kış Festivaller, Vancouver Işık Kutlaması, Kanada Ulusal Sergisi ve Quebec Yaz Festivali’dir.

Winterlude Kış Festivaller

Kanada’da en çok ilgi gören ve merakla beklenen festivali olan Winterlude kış festivali Ottawa, Ontario, Gatineau ve Quebec olmak üzeri ülkenin 4 farklı şehrinde coşku ile kutlanmaktadır. Şubat ayı boyunca neredeyse hiç durmadan demen festivalde konserler, eğlenceler, oyunlar ve yarışmalar düzenlenmektedir.

Vancouver Işık Festivaller

1990 yılından beri düzenli olarak yapılan bu festival Kanada’nın Vancouver şehrinde düzenlenmektedir. Ülkedeki en büyük havai fişek gösterileri ve yarışmaları bu festivalde yapılmaktadır. Temmuz ayının sonlarında haziran ayının başlarında düzenlenen bu festival ortalama olarak 10 gün sürmektedir.

Kanada Ulusal Sergisi Festivaller

The Ex olarak da bilinen etkinlik her yıl düzenli olarak Toronto şehrinde düzenlenmektedir. Kanada Ulusal Sergisi ülkenin en önemli ve büyük fuarıdır. Etkinlik 1879 yılından bu yana düzenli olarak yapılmaktadır. Genellikle Toronto sergi alanında yapılan etkinlik ağustos ayının ortasından eylül ayının ortasına kadar devam etmektedir.

Quebec Yaz Festivaller

Winterlude Kış Festivali gibi heyecanla beklenen festivallerden bir diğeri ise Quebec Yaz Festivali’dir. Her yıl düzenli olarak Kanada’nın Quebec şehrinde düzenlenen festivale ilgi ve katılım her sene giderek artmakta. Festival genel hatları ile müzik ve eğlence festivalidir. Neredeyse bütün müzik türlerinden gruplar veya sanatçılar gelerek konserler vermektedirler. 1968 yılından beri düzenlenen festival Kanada’da bulunan müzik severleri her yıl temmuz ayında müziğe doyuruyor diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir