Calgary Dil Okulları

Global Village Dil Okulu Calgary

Global Village merkezi ise Calgary şehir merkezinde bulunur. Sokak sanatı ve modern mimari ile...

Detaylı Bilgi Al
Stafford House Dil Okulu Calgary

Stafford House Dil Okulu Calgary Stafford House Dil Okulu Calgary. Kanada Dil Okulları, Kanada...

Detaylı Bilgi Al

Calgary Dil Okulları

Kanada, Alberta Eyaleti’nin en büyük şehri kabul edilen Calgary, aynı zamanda dünyanın en zengin şehirlerinden biridir. Özellikle petrol ve doğal güzelliklerden yana oldukça şanslı sayılan şehrin nüfusu, 1 milyon civarında. Tercih edilirliğinin temelinde, yaşam standartlarının cazibesi yatmaktadır.

Calgary Nerede? Ulaşım Nasıl?

Calgary, Kanada Alberta Eyaletinin yükselen yıldızı olarak nitelendirilmekte.  Rock Dağlarının eteklerinde tipik bir Kanada şehri olduğu söylenebilir. Bölgesinin en çok güneş alan şehri olması da tercih edilme nedenlerini arttırmaktadır. Özellikle öğrencileri barındırdığı için şehrin nüfusu, devamlı artış göstermektedir. 1988 yılında kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış olması Calgary’nin ününü arttırmış, daha hızlı büyümesine yardımcı olmuştur. Bununla beraber, 2000 yılında petrol zengini bir şehir olarak dünyaya adını duyurmuştur.

Şehre ulaşımı sağlayan en yakın havaalanı, Calgary International Airport’tur. Birçok şirket bu alana hızlı iletişim sağlamaktadır. Havaalanı, şehre 17 km uzaklıkta yer almakta. Ulaşım için taksi, tren, metro ve otobüs gibi taşıtları kullanmak mümkün.

Calgary ’de Sosyal Yaşam Nasıl?

Yılın 300 günü güneşli olan şehir, yalnızca bu sebepten bile çokça tercih edilenlerden biri. Bunun dışında şehrin 2000’li yıllardan sonra hızlı bir büyüme göstermesi de sosyal hareketliliğini arttırmış. Özellikle öğrenciler ve turistler tarafından ziyaret almasının temelinde, bu hareketlilik yatar.

Spor ve doğa için macera arayanların seçili adreslerinden olan Calgary; bugün kızak, kayak, buz hokeyi gibi sporların merkezi haline geldi. Bu iki seçenek dışında otantik müzeleri, oldukça büyük alışveriş merkezleri ve çeşit çeşit kültürel faaliyetleri bulunmakta. Her ne amaçla burada olursanız olun asla sıkılma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Calgary hayvanat bahçesi, Telus bilim dünyası, Calgary saat kulesi bu şehir için görülmeden gidilmemesi gereken yerlerdendir. Calgary hem bilim hem de kültür açısından tüm ziyaretçilerini doldurabilecek donanıma sahip.

Calgary Dil Okullarına Nasıl Girilir?

Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği başlıca şehirlerden olan Calgary, birçok imkânı da beraberinde sunar. Dilediğiniz dil okuluna girebilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Calgary’ de eğitim almaya karar verdikten sonra; öncelikle başvuru yapacağınız okulun ücreti, okulun doldurulmuş başvuru formu, pasaportunuzun kişisel bilgilerinizin olduğu kısmın fotokopisi, banka mektubu ve sponsor teminat mektubu temel şartları yerine getirmelisiniz.Başvuru ile alakalı tüm işlemler kanadaegitim.net danışmanları tarafından sizin adınıza yürütülecektir.

Calgary Dil Okullarına Gitmenin Avantajları

Kanada, başlı başına dil eğitimi için tercih edilen ülkelerden biridir. Özellikle birkaç şehri ise dünyanın her yerinden öğrenci ağırlamakta. Bu şehirlerden biri de Calgary. Calgary’ de aldığınız dil eğitimi ile TOEFL ve IELTS sınavlarına hazırlanmanız mümkün. Bununla beraber genel anlamda İngilizce, iş İngilizcesi ve yoğun İngilizce de öğrenebilirsiniz.

Calgary’ de dil eğitimi almanın en büyük avantajı ise; yalnızca İngilizce değil ikinci resmi dil olan Fransızcayı da öğrenmenizdir. İki dili bir arada öğrenmek isteyenler için bu şehir, büyük bir fırsat sunuyor. Calgary’ de olduğu gibi profesyonel dil eğitimi veren şehirleri tercih ettiğinizde, hem network ağınız büyük oranda genişlemiş olur hem de tanıdığınız her insan, dili ve kültürüyle sizi geliştirir.  Böylece öğrendiğiniz dili, şehrin her faaliyeti ve yaşam koşuluyla pekiştirme fırsatı yakalarsınız.

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım