Calgary ve Kanada Dil Okulları

Calgary ve Kanada Dil Okulları
20 Nisan 2019 - Blog

Kanada dil okulları kadar, bu okulların bulunduğu Kanada şehirleri hakkında da bilgi sahibi olmak, tercihinizi yaparken size kolaylık sunacaktır. Birbirinden ünlü Kanada dil okulu seçnekleri arasında üst sıralarda yer alan Calgary hakkında edineceğiniz bilgiler, yaşam tarzınıza ve beklentilerinize göre yabancı dil eğitiminizi şekillendirmenize olanak sağlayacaktır.

Calgary’yi Tanıyalım

Kanada’nın güneyinde yer alan Calgary, Batısında British Columbia, doğusunda Saskatchewan eyaletlerine komşu olan Alberta eyaletinin en büyük şehridir. 1 milyon 240 bin nüfusu ile Kanada’nın da 4ncü en büyük şehridir. Aynı zamanda ülkenin önemli ticaret merkezlerinden biri olan Calgary, başta petrol olmak üzere zengin yeraltı kaynaklarına sahiptir. Toronto’dan sonra en çok şirketin bulunduğu şehirde, özellikle petrol ve petrokimya sanayi üzerine şirketler başı çekiyor. 1914’te Alberta eyaletinde petrolün bulunması ile 1940’lara kadar büyümeye devam etmiş, özellikle 1973 yılında Arap petrolüne uygulanan ambargo sonrası petrol fiyatlarındaki ciddi artış ile dikkat çekerek çok hızlı bir şekilde göç alarak rekor sayılacak bir ivme ile büyümüştür. Şehrin asıl büyümesinin Petrol krizi sonrasına ve özellikle 80’li yıllara tekabül etmesi, Toronto,Vancouver gibi Kanada şehirlerine nazaran daha yeni bir şehir olarak kayıtlara geçmesini sağlamıştır.

Kanada Dil Okulları ve Calgary

Kanada’nın birçok bölgesinin aksine ılıman iklime sahip şehir, her sene 4 buçuk milyon turisti de ağırlıyor. Kanada’nın genelinde olduğu gibi, şehir merkezinden yapacağınız kısa bir yolculukla kendinizi muhteşem doğa manzarasının kucağına bırakabilirsiniz. Modern şehir yaşamı ve doğal hayatın neredeyse iç içe olduğu Calgary, emlak piyasasının yüksek olması ile dikkat çekiyor. Fakat bu durum Kanada dil okulları tavsiye noktasında olumsuz bir sonuç doğurmuyor. Zira Calgary’de bulunan Stafford House ve Global Village gibi, eğitim ve eğitimci kalitesi ile Dünya çapında ün yapmış dil okullarının, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki okullara kıyasla daha uygun fiyatlarla hizmet vermesi Calgary’nin tercih sebebi olmasında önemli bir etken oluyor. Kanada dil okulları fiyat seçeneklerinin makul seviyelerde seyretmesi, Calgary’nin modern ve yaşanabilirliği yüksek bir şehir olması, her yıl ülkeyi ziyaret milyonlarca turist kadar, yabancı dil eğitimi için Kanada’yı tercih edenlerin de ilgi odağı oluyor.

Kanada Dil Okulu Öğrencileri İçin Calgary’de Yaşam

Kanada dil okulu tercihini Calgary’de değerlendirmek isteyenler için öncelikli olarak belirtmek gerekir ki, filmlerde sıklıkla adını duyduğunuz ünlü Rocky Mountains burada bulunuyor ve şehir merkezine uzaklığı sadece 80 km. Tabi ki Calgary’yi ziyaret eden 4 buçuk milyon turist sadece Rocky Mountains için gelmiyor. Banff, Lake Louise ve Canmore gibi turistik kasabalar da yabancı dil eğitiminizden arta kalan zamanlarda gezip görebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Kanada’da büyükbaş hayvancılık söz konusu olduğunda hatırı sayılır önem teşkil eden Calgary’de bulunduğunuz her yerde Rodeo temasına rastlamanız da olası. 1988 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış olan şehir, Calgary Stampede adıyla bilinen büyük festival döneminde de milyonlarca insanı misafir ediyor. Kişi başı yıllık gelirin 70 bin dolar civarında olduğu Calgary’de, son derece kaliteli cafe – bar ve restorantlarda yeme – içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca, Calgary Kulesi, Telus Bilim Dünyası, Calgary Hayvanat Bahçesi de gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Birçok müze ve sanat galerisini de barındıran şehrin sosyal hayatı oldukça fazla seçenek ile gayet renklidir. Dolayısıyla, İngilizce’yi İngilizce konuşan bir şehirde Kanada dil okulları vasıtası ile öğrenirken, geri kalan zamanda da keyifli vakit geçirmeniz hiç de zor değil.

Calgary’de bulunan Kanada dil okulları alternatifleri ve Calgary’de eğitim olanakları hakkında daha fazla bilgi almak için www.kanadaegitim.net web sitesi üzerinden bilgi alabilir, ayrıca iletişim sekmesinden ulaşabileceğiniz farklı iletişim kanalları vasıtası ile uzman danışmanlardan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım