2001 yılında kurulan Cornerstone Academic College, Kanada Dil Topluluğu’nun bir üyesidir ve Kanada’nın kalbinde hızla genişleyen uluslararası İngilizce dil okuludur.

Cornerstone, kendisine başvuran tüm öğrencilerin kalacak yer bulmalarına da yardımcı olur. Öğrenci koordinatörleri tarafından, dil kurlarını bitirenler eğer kendileri de isterlerse çeşitli iş kurumlarına yerleştirilebilirler. Yani dil öğrendikten sonra, kendi branşınıza ve yetkinliğinize uygun meslek seçimi yapmak istiyorsanız, Cornerstone aracı kurum olma hizmeti de sunmaktadır.

Cornerstone Dil Programları

Cornerstone, son derece iyi bir İngilizce eğitimi vermeyi amaçlar ve bu amaç doğrultusunda sürekli geliştirmelerde bulunur. Derslerine yeni başlanan İşyeri Programı ESL, Cambridge BEC konularını içererek, öğrencilerin günlük yaşam sohbetiyle İngilizce öğrenmelerine olanak sağlar. Tabi ki bu programın içerisinde ağır iş İngilizcesi eğitimleri de bulunmaktadır.

Elbette Cornerstone’un ders müfredatları ESL ile sınırlı değildir. Verdikleri pek çok hizmet içerisinde en çok tercih edilen programlar; Günlük yaşam sohbeti, işyeri ve Cambridge BEC için ESL programı, konuşma pratikleri ile öğrenilen Real Speaking, TOEFL, TOEIC, IELTS, İş İngilizcesi, TESOL, TEYC (Küçük Çocuklara İngilizce Öğretimi), Üniversite ve Üniversiteye Hazırlık programları, Genç öğrenciler için Yaz Kampları, Gençler için ESL eğitimi (Bu eğitim tüm yıla yayılmış şekilde gerçekleştirilir) ve Dil Koop programlarıdır.

Cornerstone Dil Okulu ‘nun Düzenlediği Etkinlikler

Tüm yoğun dil eğitiminin yanı sıra, kültürler arası kaynaşmayı ve öğrencilerin keyifli bir süreç geçirmelerini sağlamak amacıyla Cornerstone dil okulu ‘da sürekli bir aktivite mevcuttur. Çeşitli kahvaltı günleri, yabancı film gösterimleri, öğrencilerin katılabildikleri, çalışabildikleri ve alışveriş yapabildikleri dev kermesler, konser etkinlikleri, lunapark gezileri, araba yarışı aktiviteleri gibi hemen hemen her hafta ayrı bir kategoride etkinlikler belirleyen Cornerstone, dilin öğrenilebileceği en iyi yerin sosyal ortam olduğunu bildiği için, katılımcılarının değişik ortamlara katılmalarına son derece önem verir.

Bilgi İstek Formu için Tıklayınız

Tıklayın Sizi Arayalım