Dil Eğitimde Markalaşan Kanada ve Kanada Dil Okulları

Dil Eğitimde Markalaşan Kanada ve Kanada Dil Okulları
11 Mayıs 2019 - Blog

Yurt dışında yabancı dil eğitiminin, özellikle son 10 yıllık süreçte oldukça makul ücret düzeylerine ulaşması, kaliteli ve garantili dil eğitimini daha da ulaşılır kılıyor. Yabancı dil eğitiminde yurt dışı dil eğitimini tercih eden bireyler arasında en çok tercih edilenlerin ise Kanada dil okulları olduğu görülüyor.

Kanada Dil Okulları Neden Tercih Ediliyor?

Birçok birey, Kanada’nın uzaklığından veya soğuk bir ülke olduğundan dolayı bu ülkede yabancı dil eğitimi almanın hem maliyetler açısından, hem de yaşam koşulları açısından zorluklarla anılacağından bahsediyor olabilir. Fakat, ülkemizde Kanada hakkında bilinenlerin çoğu yanlıştır. Kanada’da yabancı dil eğitimi almak amacıyla bu ülkeye yapılacak uçak yolculukları ülkenin doğusundaki şehirlere 7 – 8 saat, batısındaki şehirlere ise 12 – 14 saat sürmekler birlikte, aktarmalı uçuşlarda dahi bekleme süreleri dahil 22-24 saati geçmiyor. Lakin aynı durum Amerika birleşik Devletleri için de geçerlidir. Söz konusu ülke Avusuralya olduğunda ise, çok daha uzun uçak yolculukları söz konusu oluyor. Ayrıca, bu ülkeye yapılacak uçak yolculukları çoğu zaman Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’ya yapılan yolculuklardan daha ucuz ücretlerle gerçekleşiyor. Kanada dil okulları fiyat seçeneklerinin İngiltere, ABD, Avustralya gibi alternatiflerdekilerden oldukça ucuz olduğunu ve eğitim kalitesinin ise en az diğerleri kadar iyi olduğunu da belirtmekte fayda var. Tüm bu sebepler bir araya geldiğinde, Kanada dil okulları tavsiye yorumlarının ve bu eğitim kurumlarının popülaritesinin bu denli fazla olmasına şaşırmamak gerekiyor.

Rüya Ülke Kanada ve Kanada Dil Okulları

Modern şehirleri ile dikkat çektiği kadar, muhteşem doğası ve yaşam şartlarının uygunluğu ile de ilgi odağı olan Kanada, önceleri sadece göçmenlerin ve turistlerin ilgisini çekerken, günümüzde hatırı sayılır üne sahip dil okulları ile dünyanın farklı bölgelerinden özellikle genç nüfusun eğitim planlarına konu oluyor. EC English, Stafford House, Kaplan International gibi eğitim kalitesi ile ün yapmış dil okullarına ulaşmanın böylesine kolay olduğu Kanada’da bulunan Kanada dil okulu alternatiflerinin, özellikle kampanya dönemlerindeki fiyatları başta İngiltere ve ABD’deki eşdeğerlerine kıyasla, yarı yarıya maliyetlere kadar iniyor. Kanada’da dil eğitimi almak isteyenlerin korkulu rüyası halini alan aşırı soğuk havalar ve kar yağışı konusuna değinecek olursak, Kanada’nın tamamının böyle bir iklime sahip olduğunu söylemek yanlış olur. Toronto, Montreal, Ottawa gibi şehirlerde kış mevsimi gerçekten çok soğuk olsa da ve her ne kadar karlı günler 4 ay kadar sürse de, hayat hiçbir zaman durmuyor. Yerel yönetimlerin duruma müdahalesi ile okullar, iş yerleri tatil edilmediği gibi halk sosyal hayattan da geri kalmıyor. Ayrıca bu şehirlerde yaz mevsimi de oldukça ılıman ve keyifli geçiyor. Vancouver, Victoria ve Calgary gibi batı şehirleri ise gayet ılıman bir iklime sahiptir.

Kanada dil okulları alternatifleri bünyesinde yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin yanlış bildiği bir diğer konu ise bu ülkeden vize almanın zor olduğu hususu oluyor. Kanada’dan eğitim vizesi almak aslında hiç de zor değil. Eğitim vizesi başvurusu esnasında sizden talep edilenleri eksiksiz olarak sunduğunuz, vize almak için hazırlayacağınız niyet mektubunda net bir şekilde amacınızdan bahsettiğiniz ve eğitim sürenizin sonunda ülkenize geri döneceğinizi ispatladığınız takdirde Kanada devletinin ilgili kurumları size hiçbir sorun çıkarmıyor. Hatta, burada bulunduğunuz süre zarfında ABD’ye turistik seyahatler düzenlemeniz de kolaylaşırken, Kanada yasalarına aykırı bir durum içinde bulunmadığınız takdirde, ilerleyen zamanlarda bu ülkeye düzenleyeceğiniz seyahatler için vize talepleriniz de kolaylıkla sonuçlanabiliyor.

Suç oranının sıfıra yakın olduğu bu özgürlükler ülkesinde, güvenlik duygusunu sonuna kadar hissederek yaşayacağınız eğitim süreci için, dilerseniz konusunda uzman danışmanlık firmaları da size yardımcı olacak, süreç yönetiminde işinizi kolaylaştıracaktır. Kanada dil okulları , Kanada’nın sunduğu olanaklar ile kapılarını sizlere sonuna kadar açıyor.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım