Dil Eğitiminde Kanada Alternatifi

Dil Eğitiminde Kanada Alternatifi
21 Mart 2019 - Blog

Dil öğrenmek için en verimli yöntemin yurtdışı dil okullarında eğitim almak olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bu noktada, Kanada’da dil eğitimi almak farklı avantajlar sunan bir alternatif olarak karşımıza çıkacaktır. Öncelikle Kanada’yı tanıyarak, bu avantajlardan bahsedelim.

Kanada, yüzölçümü açısından Rusya Federasyonu’ndan sonra dünyanın ikinci en büyük ülkesidir. Toplamda 9,98 milyon km² ile Türkiye’den yaklaşık 13 kat daha büyük yüzölçümüne sahip olmakla birlikte, 2018 yılı rakamlarına göre 37,06 milyonluk nüfusu ile ülkemizin yarısından daha az bir nüfusa sahiptir. Başkenti Ottawa olan ülkenin en gelişmiş şehirleri, yine başkent ile birlikte Toronto, Montreal, ve Vancouver şehirleridir. Eğitim düzeyi oldukça yüksek olan Kanada’da, nüfusun en az yarısının üniversite mezunu olduğu bilinmektedir. Muhteşem doğası, temiz havası ve bozulmaya uğramamış yaban hayatı ile birlikte teknolojiye dayalı endüstrisi ile yüksek yaşam standartları sunan ülkenin insanları da kibar, hoşgörülü ve sıcakkanlıdır. Bu sebeplerle Kanada dil eğitimi almak için doğru bir seçenek olmakla birlikte, iş gücü ihtiyacı sebebiyle göç alan bir ülke olmasından dolayı çok kültürlü yaşam tarzını da sergilemektedir.

Kanada’da Dil Eğitimi Almak Kolay Mı?

Kanada dil eğitimi ücretleri , karşınıza çıkabilecek birçok alternatife göre makuldür. Örneğin, bir Avrupa ülkesinde dil eğitimi almak, Kanada’ya göre oldukça yüksek meblağlarda gerçekleşecektir. ” Kanada’da dil eğitimi almak ne kadar ?” sorusuna cevaben, Avrupa’daki dil okullarının 3/4’ü ve hatta yarısı kadar ücretlerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, dil okullarının uyguladığı indirim avantajlarından faydalanmanız mümkün. Yaşam şartlarının da nispeten rahat olduğu Kanada dil eğitimi alanlar için birçok anlamda adeta bulunmaz bir fırsat niteliğindedir. Çok kültürlü yapısı ve Dünya’nın farklı coğrafyalarından binlerce insanın bulunduğu Kanada dil eğitimi amacıyla bu anlamda da avantaj sağlıyor ve çok kültürlü ortamda, dil öğrenmeyi sürekli pratik yapma imkanı ile sizin için biraz daha kolaylaştırıyor. Kanada’da dil eğitimi almak için vize başvurusunu ise Ankara’daki Kanada Büyükelçiliği veya İstanbul’da bulunan Kanada Başkonsolosluğu vasıtası ile yapabilirsiniz. Kanada dil eğitimi vizesi almak her ne kadar birçok ülkede olduğu gibi zor olsa da, niyetinizi açıkça ve samimiyetle belirtmeniz, vize almak için gerekli şartları sağlamanız ve yerleşme amacı taşımadığınızı kolayca kanıtlamanız sizin için kolaylık sunacaktır. Ayrıca, Kanada’da dil eğitimi vizesi almak için, konusunda uzman personelleri bulunan eğitim danışmanlık kurumlarından yardım almanız da, size bu konuda yol gösterici olması açısından avantaj sağlayacaktır.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım