George Brown College

George Brown College

George Brown College

Toronto’nun şehir merkezinde konumlanmış üç kampüsüyle beş bini uluslararası olmak üzere otuz bin öğrenciyi bünyesinde bulunduran George Brown College, eğitim döneminde sağladığı saha çalışmaları ve mezun olduktan sonra sunduğu iş imkanlarıyla Kanada’nın en prestijli okullarından biridir. Okul; lisans, yüksek lisans ve sertifika programları ile eğitim vermektedir. Okulun akademik yılı üç dönemden oluşmaktadır (Eylül, Ocak, Mayıs) fakat birçok program 2 dönem olup sadece eylül ve ocak ayları için kabul almaktadır.

George Brown College’ın Sunduğu Bölümler:

-Mutfak Sanatları / Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği

George Brown’un çok sayıda tanınmış mezun vermiş olan Mutfak Sanatları bölümü, öğrencilerine sunduğu sınıf aktiviteleri, özel dersler, yerinde ziyaretler, saha eğitimi,  günümüzün en başarılı şef aşçıları ve otelcilik uzmanlarıyla tanışma ve 7 ya da 14 haftalık kısa süreli staj programları gibi imkanları ile mutfak sanatları ve otelcilik alanlarında şehrin en iyi işletmelerinde uygulamalı eğitim almanızı sağlayarak sizi hareketli iş ortamlarına hazırlayacaktır.

Chef Gordon Ramsay’nin George Brown’a ait kendi restoranı hakkında; “Burada kurulmuş düzene baktiğimda keşke öğrenci olsaydim diyorum! Gerçekten, ben koleje gittiğimde buradaki ‘The Chef’s House’ ile mukayese bile kabul edilmeyecek bir düzen vardı. Buradakistandartlar beni çok etkiledi.” – Chef Gordon Ramsyay

-İşletme ve Finans / Pazarlama

Bu program, uygulamalı ve pratik eğitimi lisans derecesiyle birlikte sunar. Programın ikinci yılında öğrenciler, Muhasebecilik ve Finansal Planlama alanlarından birini tercih ederek bu alan üzerinde uzmanlık eğitimi alır. Bu program, profesyonel muhasebecilik veya finansal planlamacılık mesleğini seçen öğrencilere başarılı olmaları için gerekli bilgi, beceri ve gerçek hayat tecrübelerini kazandırır.

Öğrenciler ‘George Brown İş Danışmanlığı Merkezi’nde çalışarak küçük/orta ölçekli işletmeler ve kar amacı gütmeyen kuruluşların hedeflerine ulaşabilmesine yardım etmek amacıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

-Moda ve Mücevher / Grafik Tasarım / Bilgi Teknolojisi / Sahne Sanatları

George Brown College ‘Sanat Tasarım ve Bilgi Teknolojisi Merkezi’, dünyada dokuz Kanada’da ilk YouTube iş geliştirme merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Bu merkez, YouTube’un bir milyar kullanıcısı için içerik geliştirmek isteyen kişilere eğitim, bağlantı kurma ve prodüksiyon fırsatları sunmaktadır.

Tasarım Okulu Toronto oyun endüstrisinin büyümesine yardımcı olan, sehrin ilk video oyunu geliştirme merkezidir ve George Brown video oyun tasarımı ögrencileri için alan egitim fırsatları sunmaktadır.

Hareket yakalama teknolojisini kullanan ilk Kolejlerden biri olup, hareket yakalama modeli ‘Yuzuklerin Efendisi’ filmlerinde Gollum yaratımında kullanılan modelin aynısıdır.

-İnşaat Teknolojileri / Makine Mühendisliği

Toronto’nun Ontario eyaletinde bulunan tek mühendislik fakültesi olan George Brown College diğer birçok bölümünde olduğu gibi mühendislik bölümlerinde de öğrencilerine sunmuş olduğu saha eğitimi ve araştırma projeleri sayesinde uygulamalı öğrenim deneyimi sunar. Endüstri İrtibat Ofisi olarak adlandırdıkları ve mezunlarına, işverenlerle bizzat bağlantı kurarak istihdam sağlar. Aynı zamanda ‘Yeşil İnşaat Merkezi’ adını verdikleri tesislerinde endüstri temsilcileri, fakülte ve öğrencilerin sürdürülebilir inşaat uygulamaları ve teknolojilerini geliştirmek, test etmek ve uygulama imkanı sunmaktadır.

-Sağlık Bilimleri

Dört yıllık bu lisans programı davranış psikolojisi ve özellikle Uygulamalı Davranış Analizi (ABA) konularında kapsamlı bir eğitim sunmakta olup Waterfront Kampüsünde bulunan ve özel olarak inşa edilmiş olan Daphne Cockwell Tesisinde uygulamalı eğitimlerini gerçekleştirmektedir.

-Toplum Hizmetleri / Erken Çocukluk Eğitimi

Her toplumun işitme ve görme engelli kişilere yardımcı olabilmek adına erken çocukluk dönemi eğitimcilerine, danışmanlara ve sosyal hizmet uzmanlarına tercüman ve bilirkişilere ihtiyacı vardır. George Brown College dört yıllık lisans programından mezun olan öğrencilerine Ontario’da bulunan erken çocukluk eğitimi merkezlerinde çalışma ve müfredat belirleme imkanı sağlar.

-Genel Fen ve Edebiyat Bilimleri

George Brown’da eğitim süreleri istenilen programlara göre farklılık göstermektedir. Kimi diploma programları 2,3 veya 4 yıllıkken sertifika, postgraduate programlar 1 yıl veya daha az sürelidir.

 

Önemli Linkler:

https://www.georgebrown.ca/GBCISG1718TU.pdf Broşür

https://www.georgebrown.ca/ Resmi Web Sitesi

 

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım