Yurtdışı dil eğitimi denilince akla ilk gelen nezih ülkelerden biridir Kanada. Farklı kültürlere aşina olması ve bunu tüm açıklığıyla konuksever bir şekilde kabul etmesi en güzel özelliklerinden biridir. Kanada’nın güzel şehirlerinden biri olan Halifax’ta dil eğitimi de alabilirsiniz. Halifax dil okulları sizin tüm sakinliği ve samimiyetiyle beklemektedir.

Dil Eğitimi’ni Neden Kanada’da almalıyım?

Kanada neredeyse tüm dünyanın ülkeleri arasında suç oranı en az olan ülkelerinden biridir. Sokaklarının nezih fakat tehlikeli olmayışı, ülkenin eğitim seviyesinin yüksek oluşu, insan sağlığına verdiği önem nedeniyle de dil okulları arasında en çok tercih edilen ülkelerden biri haline gelmiştir. Ayrıca dil okullarındaki kaliteyi üst sınırlara getirmiş olması, yurt dışından gelen öğrencilerine sağladığı müthiş olanaklarla dil öğrenmek isteyenlere kapısını açmaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanında harikulade olan doğa manzaralarını sahip olması da dil okulu seçimlerinde ilk sıralara yükseltmektedir Kanada’yı. Bu doğal güzelliklerden payını almış olan Halifax dil okullarına gitmeniz de artık çok zor değil.

Halifax Dil Okulları

Halifax şehri Kanada’nın Nova Scotia Bölgesi’nin başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Tüm samimiyetiyle ve dost canlılığıyla öğrencilere kucak açmış bu şehrin nüfusu 400.000’i bulmuştur.  Bu nüfusuyla Atlantik Kanada’sının en çok nüfusa sahip şehri olarak da lanse edilmektedir. 400.000 nüfuslu bu şehrin neredeyse 30.000’i öğrencilerden oluşmaktadır. Halifax öğrencilere yuva açmakta en üst sıralarda yer almaktadır. Ülke insanın sıcaklığından nasibini almış bu şehirde 3 community college denilen kampüsü 5 tane de üniversitesi vardır. Öğrenci şehri tanımına en çok uyan şehirlerden biri olarak Halifax dil okullarına kayıt yaptırabilir, gönül rahatlığıyla öğrenciliğinizin en güzel yıllarını orada geçirebilirsiniz.

Kanada sadece İngilizce dil okullarına sahip değildir. Ek olarak Fransızca da öğrenebilir, dil konusunda kendinizi hiç ulaşamayacağınızı düşündüğünüz yerlerde bulabilirsiniz.

Halifax da Kanada’nın eşsiz doğasından bir parça almış olarak size ev sahipliği yapmaya hazır beklemektedir. Sadece kampüsü ya da üniversitesi olmayan çoğunlukla farklı etkinliklere imza atan bir şehir olarak da göze çarpmaktadır.

Halifax şehrinde sadece dil öğrenmekle kalmaz Kanada’nın kültürlerini de öğrenebilirsiniz. Sıcakkanlı, misavirperver Kanada halkı sizi de ülkenin bir parçası olarak görmeye başlayacaktır. Bu yüzden dil okullarındaki kaliteyi hızla arttırmasıyla ve uyguladıkları kampanyalarla gençlerin zorlanmadan dil öğrenmelerine olanak sağlamaktadır.

Halifax şehrine gittiğiniz zaman kendinizi bir gerçek bir öğrenci şehrinde görebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yaptıkları etkinliklerle de farklılığını ön plana getirmektedir. Bu etkinlikler, festivaller ve spor etkinlikleridir. Bunlardan bazıları ise şöyledir; Tall Ships, Halifax Busker Festival, Halifax POP Explotion, Halifax Rainman Basketball and Moosehead Hockey, Symphony Nova Scotia’dır.

Halifax dil okullarında sadece dil öğrenmekle kalmayacak, öğrenciliğin sıkıcı özelliklerinden de kurtulmuş olacaksınız. Yurt dışında dil öğrenmek istiyorsanız Kanada’da ki dil okullarını gözden geçirmeniz de fayda vardır.