Kanada Dil Okulu

Kanada Dil Okulu
16 Haziran 2020 - Blog

Kanada, günümüzde sıklıkla yurtdışında eğitim almak isteyen bireylerin tercih ettiği ülkelerden birisidir. Yurtdışında eğitim almak istiyorsanız, Kanada’yı tercih edebilirsiniz. Kanada her ne kadar soğuk bir ülke olarak görülse de aslında eğitim anlamında hem kalitelidir hem de sizlere sıcak bir eğitim ortamı sunar. Kanada araştırmalara ve Birleşmiş Milletlerin hazırladığı dünyanın en yaşanılır ülkeler listesine göre en üst sıralarda yer almaktadır. Kanada’nın eğitim sistemindeki kalitesinin yanı sıra aynı zamanda yaşam standardı, kaliteli dil okulları ve yalın bir İngilizce kullanmaları en önemli tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Kanada’da hem İngilizce hem de Fransızca resmi dil olarak kullanılmaktadır. 2 dilin eğitimini almak isteyenler için bu ülke özellikle çok elverişlidir.

Kanada dil okulu denildiği zaman akla ilk kaliteli eğitim gelmektedir. Bunun yanı sıra ülkenin gezilecek ve görülecek yerleri de çok fazladır. Bu sayede de aslında dil öğrenirken, ülkenin kültürünü de öğrenir bu sayede eğitiminizi daha iyi pekiştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Alabiliriz?

Kanada dil okulları için Kanada öğrenci vizesi almak gerekmektedir. Bunun için resmi başvuru merkezlerine gidilebilir ya da bir danışmanlık firmasından yardım alınabilir. Kanada’da eğitim almak için öğrenci vizesi ya da ziyaretçi vizesi kullanılabilmektedir. Öğrenci vizesi 6 aydan uzun eğitimler için alınmaktadır. Ziyaretçi vizesi ise kısa dönemli 6 aya kadar olan eğitimler için ideal olacaktır.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada dil okulu fiyatları, okuldan okula değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için iyi bir araştırma yapmak şarttır. Örneğin bir eğitim kurumu x fiyat veriyorsa, diğer eğitim kurumu 2x fiyat verebilmektedir. Fakat burada önemli olan fiyat değil eğitimin kalitesidir. Kanada dil okulu eğitimi almak için ne çok pahalı diye eğitim kurumunun kaliteli olduğu düşünülmeli ne de çok ucuz diye kalitesiz olduğu.

Kanada ayrıca maliyet anlamında da öğrencileri zorlamayan bölgelerden birisidir. Kanada’da eğitim için Türk öğrencilere özel olarak promosyonlar hazırlanabilmekte, konaklama maliyetleri de öğrenciler için büyük yük olmamaktadır. Kanada’da dil okulları eğitimi her bütçeye uygun farklı programlarda bulunabilmektedir.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım