Kanada Dil Okulları Farkını Yaşayın

Kanada Dil Okulları Farkını Yaşayın
09 Mayıs 2019 - Blog

Yabancı dil eğitimi, ülkemizde eğitim alanındaki en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Devlet okullarının yabancı dil eğitimindeki yetersizliği, durumu iyi ailelerin “en azından yabancı dil öğrenir” diyerek çocuklarını gönderdiği özel okulların da birçoğunun yine bu açığı kapatamadığı su götürmez bir gerçek. Ülkemizde yabancı dil eğitimi veren belli başlı birkaç kursun da, ancak belli bir seviyeye kadar getirebildiği kursiyerler ne yazık ki İngilizce’yi akıcı bir şekilde konuşamıyor. İstatistiklere gös attığımızda, Avrupa ülkeleri, Japonya gibi ülkelerde İngilizce konuşabilme oranı toplam nüfusun %60-65’inden başlayıp, %85’lere kadar uzanırken, ülkemizde %5 seviyelerinde kalması bunun en basit delilidir.

Kanada Dil Okulları Nerede Fark Yaratıyor?

Ülkemizdeki özel okulların büyük çoğunluğu, yabancı dil dışındaki derslerde aslına bakılırsa devlet okullarından daha fazlasını vermiyor. Bu sebeple, ailelerin sırf yabancı dil eğitimi için özel okullara verdiği paralar çoğunlukla boşa gidiyor. Ülkemizde 4 yıl olan Lise eğitimi, özel okullarda 1 yıl hazırlık sınıfı ile birlikte 5 yıla tekabül ediyor. 5 yılda özel okula ödenen paranın yarısından daha azına denk gelen rakamlarla Kanada dil okulları alternatiflerinden birinde 1 yıl boyunca, hem de barınma, yeme içme, yol ve sosyal yaşam masrafları da dahil olmak üzere İngilizce eğitimi almak mümkün. Yabancı dil eğitimi için tercih edeceğiniz bir Kanada dil okulu, size İngilizce’yi İngilizce’nin anadil olarak kullanıldığı ülkede öğretme farkını yaşatır. Kendi anadilinizi konuşma olanağınız çok kısıtlı olacağı için, bir yabancı dili konuşmanın temeli olan o dilde düşünmeyi öğretir. İngilizce’nin anadil olduğu bir ülkede, anadili İngilizce olan uzman eğitimcilerden aldığınız eğitimi, ders saati sonrasında soyal yaşantınızda pratiğe dökme olanağı sunar. Zira, ders saati dışında kalan zamanlarda, sadece su almak için bile İngilizce konuşmak zorunda kalırsınız. Geçmişte olduğu gibi yüksek olmayan yurt dışı yabancı dil eğitimi maliyetlerinin Kanada dil okulları fiyat listelerinde daha düşük seyrettiğine de şahit olarak, vereceğiniz paranın boşa gitmeyeceğini görmeniz kaçınılmaz.

Kanada Dil Okulları Fiyat Seçenekleri Gerçekten Uygun Mu?

Yurt dışında yabancı dil eğitimi almak, eskisi gibi astronomik rakamlara karşılık gelmediği gibi, Kanada dil okulu alternatiflerinin Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Avusturalya’daki eşdeğerlerinden daha uygun maliyetlerle karşınıza çıkıyor. Özellikle kampanya dönemlerinde neredeyse diğer ülke seçeneklerinin yarısına yaklaşan maliyetlerle kaliteli, eksiksiz, modern metodların uygulandığı bir eğitimi alma imkanı da Kanada dil okulları tavsiye yorumlarının son yıllarda oldukça artmasına olanak tanıyor. Üstelik, birçoğu Dünya çapında ün yapmış, uluslararası ölçekte eğitim hizmeti sunan dil okullarının Kanada’da daha uygun maliyetlerle dil eğitimi veriyor olmasının size sunacağı birçok farklı avantaj da bulunuyor. Muhteşem doğası, modern şehirleri, yaşam koşullarının uygunluğu, temiz havası, sıcakkanlı, nazik ve yardımsever halkı ve en önemlisi neredeyse yok denecek kadar düşük suç oranının yaşattırdığı güvenlik hissi, hayatınız boyunca unutamayacağınız anlar yaşamanıza imkan tanıyor.

Kanada dil okullarının farkını yaşamak için atmanız gereken ilk adım ise, öncelikle yaşam tarzınıza ve tercihlerinize uygun olan dil okuluna ve bu okulun bulunduğu şehire karar vermek oluyor. Sonrasında bütçe planınızı yaptığınızda, alacağınız üst düzey eğitimin hayatınızı tümden yönlendireceğini düşündüğünüz zaman buna değeceğini siz de kolayca fark edeceksiniz. Hem sosyal yaşantınızda, hem de profesyonel yaşantınızda akıcı ve net bir şekilde İngilizce konuşabilmenin yolu Kanada dil okulu seçeneklerinden geçiyor. Farkı yaşamanın tam zamanı!

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım