Kanada Dil Okulları ile Farklı Bir Yabancı Dil Deneyimi

Kanada Dil Okulları ile Farklı Bir Yabancı Dil Deneyimi
07 Ağustos 2019 - Blog

Kanada dil okulları özellikle çalışmalarını titizlikle sürdüren ve öğrenme odaklı çalışmaları nedeniyle Kanada dışında ün salmış dil okullarıdır. Dil okullarının bu denli ünlenmesinin sebeplerinin başında iyi bir öğrenme deneyimi sunmasıdır. Dil öğrenmek, süreklilik isteyen ve bir anda olmayan bir işlemdir. Bir bilgiyi öğrenmek bir anlık bir eylem olabilirken dil öğrenmek süreklilik arz ettiğinden ve sürekli kullanıldığından dolayı önemlidir.

Dil kullanımını yaygınlaştırmak ve günlük hayata yaymak için de yurtdışına çıkılması en önemli hususlardan birisi olmuştur. Son yıllarda dünyanın küreselleşmesiyle ve sosyal medyanın da etkisiyle Kanada dil öğrenme konusunda kendisini kanıtlamıştır. Kanada dil okulu anlamında başarılı işler ortaya koyarak müfredatını son derece akılcı ve öğrenmeye yönelik derslerle donatmıştır.

Kanada’da dil öğrenmek aynı zamanda kolaylık bakımından da iyidir. Çünkü ülkenin resmi dillerinden birisi olan İngilizce herkes tarafından bilinmektedir. İkincil dil olan Fransızca da belirli bir kesim tarafından konuşulduğu için Fransızcayla da içli dışlı olma imkanınız bulunmaktadır.

Kanada Dil Okullarının ABD’den Farkları Nelerdir?

İngilizcenin bu denli yaygın olmasının sebeplerinin başında elbette ABD ile yakın ilişkileri gelmektedir. Kanada dil okulları anlamında ABD dil okullarıyla yarışmaktadır. Ancak Kanada, sağladığı yararlar ve refah seviyesi nedeniyle yabancı dil okulu öğrencileri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü Kanada doları kur olarak daha düşüktür ve kültür olarak da yaşayış olarak da daha huzurlu bir ortam vaat etmektedir.

ABD genel olarak daha fazla insanı barındırması ve dil kurslarının fazla olmasıyla ünlenmektedir. Ancak ABD vize alımı konusunda uzun süren süreçleri nedeniyle ve kur farkından dolayı pek tercih edilmemeye başlanmıştır. Kanada, kültürel olarak her ne kadar ABD’ye yakın olsa da ülkenin demografisi ve iç politikası farklı olduğundan daha rahat bir eğitim alınması kaçınılmazdır.

Kanada Dil Okulunda Neden İleri?

Kanada dil okulları eğitim kalitesiyle dikkat çeker. Bunun sebebi eğitim politikalarında gizlidir. Akılcı, ezbere dayanmayan ve teknoloji destekli bir eğitim sunar. Bu nedenle yurtdışından gelen her öğrencinin rahatça dil eğitimi almasına olanak tanınır. Salt dil eğitimiyle sınırlı kalmayan bu eğitimler, aktiviteler ve etkinliklerle desteklenerek pekiştirilir.

Konaklama konusunda sorunsuz hizmet veren Kanada dil okulları olduğu gibi, konaklama konusunda yardımcı olan da pek çok dil okulu bulunmaktadır. Bu tarz avantajları sayesinde rahatlıkla dil öğrenilmesi sağlanarak öğrencinin Kanada’dan iyi bir şekilde ayrılmasına özen gösterilir.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım