Kanada Dil Okulları İle İngilizce Öğrenmede Kesin Çözüm

Kanada Dil Okulları İle İngilizce Öğrenmede Kesin Çözüm
03 Mayıs 2019 - Blog

Yabancı dil öğrenmenin en iyi yolu, konuşulduğu ülkede öğrenmektir. Dil okullarında eğitim almanın önemi tabi ki yadsınamaz. Fakat, özellikle ülkemizde adım başı rastlayabileceğiniz adı sanı duyulmamış onlarca, yüzlerce dil okulundan bahsedebiliriz. Bu tarz dil okullarını tercih eden birçok kişiden İngilizce’ye dair öğrendiklerinin çok kısıtlı kaldığını, başarılı bulamadıklarını ve konuşmakta hala problem yaşadıklarını duyabilirsiniz. Çünkü, teorik eğitim her ne kadar önemli olsa da, pratikte yetersizlik size hiçbir şey kazandırmıyor.

Tam da bu noktada, yurt dışı yabancı dil okulu seçenekleri kesin çare olarak karşınıza çıkıyor. Yakın geçmişe kadar birçok birey, yurt dışında eğitim almanın adeta bir servete mal olduğunu düşünürdü. Hakikaten de çok daha önceleri, sadece kalbur üstü diye tabir edilen gelire sahip kişiler yurt dışında yabancı dil eğitimi alma şansını yakalıyordu. Günümüzde, iletişim, ulaştırma, teknoloji, eğitim gibi pek çok alanda yaşanan gelişmeler ve kat edilen mesafeler, yurt dışında yabancı dil eğitimi almanın çok daha ulaşılır, çok daha kolay olmasına imkan tanıdı.

Kanada Dil Okulları ile Günün Her Anı Pratik Yapın

Ülkemizde hizmet veren dil okullarının dil eğitimine rahatlıkla %90 – %95’inin gerçek anlamda hiçbir şey katmadığı malum. Zira, eğitim saatleri dışında kendi ana dilinizle konuşmanız, öncelikle İngilizce konuşurken İngilizce düşünme yetinize ket vuruyor. Kanada dil okulu alternatifleri ise yabancı dil eğitimi için biçilmiş kaftan olarak karşınıza çıkıyor. Nedenlerine değinecek olursak;

  • Kanada İngilizce ve Fransızca’yı resmi dil olarak kabul etmiş bir ülkedir. Ayrıca Fransızca’nın yoğun konuşulduğu bölgelerde dahi İngilizce iletişim sağlamakta güçlük çekmezsiniz.
  • Böylelikle, eğitim saatleri dışında da, 7 gün 24 saat İngilizce konuşmak zorunda kalırsınız. Konuşma pratiği yapabilmek bir şans değil, zorunluluktur.
  • İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere nazaran çok daha nadir Türklerin yaşadığı bir ülkedir. Türklerle etkileşiminiz kısıtlı olduğu için her halukarda İngilizce konuşmak zorundasınız.
  • Kanada dil okulları fiyat alternatifleri, İngiltere, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerdeki eşdeğerlerine göre çok daha düşük meblağlarda seyretmektedir. Bu sizin daha az para harcarayarak, kaliteli bir eğitim almanıza olanak tanır.
  • Kanada dil okulları bünyesinde eğitim alırken oluşacak diğer maliyetler de, yine İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya gibi ülkelere kıyasla çok daha uygun rakamlarla gerçekleşecektir. Çünkü Kanada’da yaşam, bahsi geçen diğer ülkelere nazaran daha kolaydır.
  • Tüm bu maliyetlerin düşük seyri, sizi bir üst seviyeye çıkacak kadar eğitim almaya yöneltecektir.
  • Kanada’nın gerek doğası ile, gerekse modern şehirleri ile adeta harikalar diyarı tadında bir ülke olması da cabası. İnsanlarının hoşgörülü, nazik, güleryüzlü ve yardımsever oluşu da yaşamınızı kolaylaştırmak ile kalmıyor, bu çağdaş ülkede güvenlik hissini tabiri caiz ise iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Kanada, Dünya üzerinde suç oranının en düşük olduğu ülkelerden biridir.

Saymış olduğumuz tüm bu nedenlerin doğal sonucu, yazılı ve görsel medyadan olsun, birebir bu ülkede yabancı dil eğitimi alan bireylerden olsun Kanada dil okulları tavsiye yorumları olarak karşınıza çıkıyor. Eğitim sürecinizin sonunda, harcamış olduğunuz zamanın da, paranın da boşa gitmediğini hem sosyal hayatınızda, hem de profesyonel yaşantınızda deneyimleyerek Kanada ve Kanada dil okulları hakkında dostlarınıza anlatacaklarınızla nasıl da doğru bir tercih olduğunu yaşayarak göreceksiniz. Eğitim bitip ülkenize döndüğünüzde mottonuz “İngilizce, yaşayarak öğrenilir“ olacaktır.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım