Kanada Dil Okulları Ufkunuzu Aydınlatıyor

Kanada Dil Okulları Ufkunuzu Aydınlatıyor
03 Nisan 2019 - Blog

Kanada dil okulları, size sadece yeni bir dil öğretmiyor, bu dili yaşamanızı sağlıyor. Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak, gelecek planı yaparken çıtayı yüksek tutan bireyler için kaçınılmaz bir yöntem oluyor. Yurtiçinde, adı sanı duyulmamış fakat uygun gibi görünen fiyat seçenekleri sunan dil okullarında “eğitim almak!!!” da bir yöntem. Hiçbir şey öğrenemeden, memnuniyetsizlikle ayrılarak paranızı çöpe atmaktansa, bir miktar daha çaba sarf ederek adeta bir İngiliz gibi aksanlı konuşmayı garanti altına alabilirsiniz.

Kanada Dil Okulları Dili Yaşatıyor

Dili yaşamak nedir? Standart devlet okulu müfredatı ile ya da adını ilk defa duyduğunuz, tabiri caizse merdiven altı bir dil okulunda aldığınız İngilizce eğitimi, bu dili konuşmanız gerektiğinde size en fazla İngilizce’yi duyup, zihninizde Türkçe’ye çevirmeye çalışıp, sonrasında Türkçe düşünerek İngilizce’ye çevirip konuşmayı sunabilir. Bu hem ciddi zaman ve itibar kaybına yol açar, hem de bir noktadan sonra tıkanmanıza sebep olur. Kanada dil okulları , sizin doğal dilinizde iletişim imkanını ortadan kaldırdığı gibi, ders saatleri dışında da İngilizce iletişim kurmanıza olanak sağlıyor. Bu da, İngilizce duymak, İngilizce anlamak ve düşünmek, sonuç olarak da akıcı bir İngilizce ile iletişim kurmanızı sağlıyor. Yani, İngilizce’yi yaşamanıza imkan tanıyor.

Sosyal Hayatta Dili Yerinde Öğrenmenin Faydaları

Yıllarca yabancı dil eğitimi aldınız ve Hollywood Filmlerinden hoşlanan bir birey olarak vizyona yeni giren bir filmi izlemeye gittiniz. Bunca zamandır yabancı dil eğitimi aldıktan sonra, keyifle film izlemek varken neden altyazı okumakla uğraşmak zorunda kalasınız? Aynı şekilde, turistik seyahate çıktınız ve tur rehberiniz size bölge hakkında kendi dilinizde anlatım yapıyor… çünkü rehber kitapları veya kitabeleri okuyamıyorsunuz ve tur rehberinizin bilgisi dahilinde sınırlı kalıyor öğrendikleriniz. Daha da vahimi, almak istediğiniz hatıra eşyalarını sizin için tur rehberiniz satın alıyor. Tüm bunları kendiniz de yapabilirsiniz. Kanada dil okulu alternatifleri sizi sosyal yaşantınızda özgürleştiriyor.

Profesyonel Hayatta Kanada Dil Okulları Eğitim Sisteminin Faydaları

Okulu bitirip yıllardır hayalini kurduğunuz mesleğe adım atmak üzere iş görüşmesine gittiniz… Profesyonel hayatınızın ilk aşamasında, sizinle görüşme yapan yönetici birdenbire “Let’s continue in English” diyerek atağını yaptı… CV’nizde belirttiğiniz orta seviye İngilizce bilgisi sizi kurtarmayacaktır. Kanada dil okulları , CV’nize rahatlıkla “advanced” , “expert” ya da “fluent” yazabilmenize ve Kanada dil okullarında aldığınız dil eğitminizin hakkını vermenize olanak sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi için www.kanadaegitim.net web sitesini inceleyebilir, detaylar hakkında uzman desteği almak için iletişim kanallarına web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım