Kanada Dil Okulları ve İş Hayatınıza Etkileri

Kanada Dil Okulları ve İş Hayatınıza Etkileri
27 Nisan 2019 - Blog

Yabancı dil eğitimi, ülkemizdeki devlet okullarının ve hatta bazı özel okullar ile yabancı dil eğitimi ve kurslar ve dil okullarının yetersizliği, başta genç nesil olmak üzere toplumun genel sorunudur. Bu durum, yurtdışı yabancı dil eğitim programlarının ve dil okullarının popülaritesini artırıyor. Kanada dil okulları ise tam da bu noktada karşınıza çıkıyor. Kanada dil okulları tavsiye yorumlarının bu kadar yoğun rastlanır olması da tabi ki tesadüf değil.

Kanada Dil Okulları Neden Revaçta?

Bu sorunun birden fazla cevabı bulunuyor. Öncelikle, Kanada’daki eğitim kurumlarının eğitim kalitesi ve eğitimci profilinin yüksek olması başı çekiyor. Kanada hükümetinin yürüttüğü eğitim politikalarının destekleyici olması, denetim mekanizmasının işleyişi, bu ülkede verilen yabancı dil eğitiminin ve Kanada dil okulu alternatiflerinin ön plana çıkmasına imkan tanıyor.

Genç bireylerin, iş yaşamına atılmadan önce yabancı dil eğitimini tamamlamak isteyişi, bunu da en uygun maliyet ve kaliteli eğitim seçenekleri ile sonuçlandırmak çabaları Kanada’nın popülerliğine pozitif etki ediyor. Kaplan International, ILSC, ILAC, EC, Global Village, Stafford House gibi uluslararası alanda üne sahip yabancı dil eğitim kurumlarının Kanada’da, alternatif diğer ülkelerdeki dil okullarına kıyasla ¾ ve hatta kampanya dönemlerinde neredeyse ½ gibi maliyetlerle aynı yüksek kalitede eğitim veriyor olması Kanada dil okulları fiyat seçenekleri ile deçekiciliğini artırıyor. Kanada’daki yaşam maliyetlerinin Avrupa ülkelerine ve Amerika Birleşik Devletleri’ne oranla makul düzeyde seyretmesi de olumlu etki ediyor.

Kanada’nın güleryüzlü, hoşgörülü, nazik halkı da sizi bu ülkeye çeken başka bir etken olacaktır. Bu hoşgörü ortamı, suç oranlarının da yok denecek kadar düşük seviyelerde seyretmesine olanak sağlıyor. Eğitim için bulunacağınız ülkende kendinizi güvende hissedecek olmanız ise Kanada dil okulu alternatiflerinin çekiciliğini ön planda tutan bir diğer unsur. Bu sayede, Kanada halkı ve burada yaşayan göçmenlerle etkileşiminiz de kolayca gerçekleşecek ve sosyal hayatınıza pozitif etkide bulunacaktır. Ülkenin kabul edilmiş iki resmi dilinin Fransızca ve İngilizce olması, Fransızca konuşulan özellikle Quebec eyaleti şehirlerinde dahi İngilizce iletişimin rahatlıkla sağlanabilmesi, dili etkin bir biçimde öğrenmeniz noktasında yüzde yüz fayda sağlıyor.

Kanada Dil Okullarının İş Yaşamına Etkisi

Geçmişte, bir yabancı dil bilmek iş hayatında tercih sebebi olmanıza olanak sağlardı. Günümüzde ise yabancı dil, iş hayatının olmazsa olmazlarındandır. Globalleşen dünyada yabancı dil bilmeyen bir çalışan adayı iş bulsa bile yükselme şansını yakalayamıyor, belki de bilgisi ile hak ettiği ücretlere yabancı dil eksikliği sebebiyle ulaşamıyor. Öyle ki bazı sektörlerde, belli pozisyonlar için iki yabancı dil bilen personeller aranıyor. Bu durumda, Kanada dil okulları bünyesinde İngilizce eğitimi almış bir aday, gerek lisanı akıcı konuşması, gerekse aksanı ile bir adım öne çıkacaktır. İş görüşmesi esnasında “where didyou learn English?” sorusu yöneltildiğinde, cevabınızın Kanada olması, işverenin ikna olmasını sağlayacak önemli bir kriter oluyor.

İngilizce’yi okuma, anlama ve akıcı bir şekilde konuşabilmenin en verimli yolu olan yurtdışı dil okulu alternatifleri arasında Kanada dil okulları fiyat avantajının yanı sıra, günün her anında etkileşimli öğrenme imkanı ile de öne çıkarak, iş dünyasının kapılarını ardına kadar sizin için açıyor. Farklı kültürlerin bir potada eridiği Kanada, iş yaşamı öncesi farklı milletlerden insanların kültürleri ve hareket tarzları hakkında da ön fikir sahibi olmanıza imkan tanıyor. Sonuç olarak Kanada dil okulları, her yönüyle ayrı bir kazanım sunarak size sadece dil öğretmiyor, hayata ve özellikle iş hayatına hazırlık aşamasında ufkunuzu aydınlatıyor.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım