Kanada Dil Okulları ve Kanada Eğitim Vizesi

Kanada Dil Okulları ve Kanada Eğitim Vizesi
11 Nisan 2019 - Blog

Kanada dil okulları hakkında web sitelerinde onlarca bilgi ve yoruma ulaşılabiliniyor. Eğitim kalitesi, eğitimci yeterliliği, köklü eğitim kurumları, çeşitli konaklama imkanları, mütevazı fiyatları ile Kanada dil okulu seçenekleri oldukça cazip görünüyor. Ayrıca Kanada gerek doğası, gerek yüksek yaşam standartları, kültürel etkinliklerin ve alanların yeterliliği ve renkli sosyal hayatı ile özellikle gençlerin ilgisini çekiyor. Kanada halkının hoşgörülü, sıcakkanlı insanlar olması ve burada yaşayan göçmenlerin de halkın yaşam tarzını kolayca benimsemiş olması ve suç oranının oldukça düşük seyretmesi de Kanada dil okulları tavsiye ve tercih nedenleri arasında yer alıyor. Sizin için geriye kalan tek şey, tercih ettiğiniz Kanada dil okulu seçeneğine kayıt yaptırmak ve öğrenci vizesi alabilmek. Şimdi bu konuya değinelim.

Kanada dil okulları için vize nasıl alınır?

Kanada’da yabancı dil eğitimi almak isteyenler için iki farklı öğrenci vizesi seçeneği mevcuttur. Bunlardan birincisi, 6 aya kadar süre ile eğitim almak amacıyla Kanada’da bulunacaklar için verilen kısa dönem Kanada öğrenci vizesi , diğeri ise 6 aydan daha uzun bir süre için Kanada’da eğitim alacaklar için sunulan uzun dönem Kanada öğrenci vizesi .

Kısa Dönem Kanada Öğrenci Vizesi

Eğer en fazla 6 ay süre ile Kanada dil okulları bünyesinde eğitim almak üzere ülkede bulunmayı planlıyorsanız ve bu süre sonunda Türkiye’ye dönüş yapacaksanız, kısa dönem Kanada öğrenci vizesi sizin için yeterli olacaktır. Fakat bu süre sonunda kesinlikle Kanada’yı terk etmeniz ve ülkenize dönüş yapmak mecrubiyetinde olacaksınız. Kısa dönem Kanada öğrenci vizesi süresini Kanada’da uzatma şansınız bulunmamaktadır. Bu vize türü için ödemeniz gereken ücret 100 CAD + 85 CAD (VFS aracı kurum parmak izi ücreti) olarak toplamda 185 CAD tutuyor. Vize başvuru ücreti online olarak tahsil ediliyor. Ödeme detaylarına https://eservices.cic.gc.ca/epay/order.do?category=17 linkinden ulaşabilirsiniz.

Uzun Dönem Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’da 6 aydan fazla sürecek bir eğitim planınız varsa ya da 6 aylık dil eğitimi sonrasında bu ülkede bir kolej veya üniversitede eğitim almayı düşünüyorsanız, 6 aylık eğitim süreci sonunda bu ülkede vize sürenizi uzatma imkanı tanıyan uzun dönem Kanada öğrenci vizesi sizin için daha avantajlı bir seçenek olacaktır. Bu vize türü için ödemeniz gerekn ücret ise 150 CAD + 85 CAD (VFS aracı kurum parmak izi ücreti) olarak toplamda 185 CAD tutuyor. Vize başvuru ücreti online olarak tahsil ediliyor. Ödeme detaylarına https://eservices.cic.gc.ca/epay/order.do?category=17 linkinden ulaşabilirsiniz.

Kanada dil okulları ile Kanada eğitim avantajlarından faydalanmak, farklı bir ülkede farklı kültürlerden insanlarla iç içe olmak, bu ülkenin hem doğasının hem de sosyal yaşantısını deneyimlemek amacıyla ihtiyacınız olan Kanada öğrenci vizesi almak için ne izlemeniz gereken yol hakkında da kısa bir bilgi verelim.

Öncelikle bir dil okuluna kayıt yaptırmanız gerekir. Kayıt yaptırdığınız eğitim kurumu size kabul mektubu ve faturalarınızı gönderdikten sonra hazırlamanız gereken evrakları ise aşağıda görebilirsiniz. Bu evraklar eğitim almak isteyen kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Evraklarınızı hazırladıktan ve başvuru formlarınızı tamamladıktan sonra VFS Kanada’dan randevu almanız gerekecektir. VFS Global web adresinden online olarak VFS Kanada’dan başvuru randevusu alabilirsiniz. Randevu tarihinizde hem başvuru evraklarınızı teslim etmek, hemde parmak izi vermek için VFS Kanada İstanbul veya Ankara ofislerine bizzat gitmeniz gerecektir. Kanada öğrenci vizesi  başvurularında Kanada konsolosluğunda birebir görüşme yapılmaması sebebi ile evraklarınız arasına mutlak suretle niyet mektubu eklemeniz gerekecektir. Bu niyet mektubunda, Kanada’da eğitim almak isteğiniz, Kanada’da alacağınız eğitimin size katacakları hakkında düşünceleriniz, eiğitim sürecinizin sonunda  ülkenize döndüğünüzde kariyer hayatınızda size kazandıracakları hakkında açık bilgi veren bir mektup yazmanız faydalı olacaktır. Tabi ki tüm bu evrakların tercüman vasıtası ile İngilizceye çevrilmiş olması da gereklidir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

            1.Pasaport(En az bir yıl geçerli olmalı)

            2. Varsa eski pasaportlarınız

3. Kanada öğrenci vize başvuru formu(kanadaegitim.net tarafından doldurulacak)

4. Aile bilgisi formu(kanadaegitim.net tarafından doldurulacak)

5. Kısa dönem öğrenci vizeleri için 100 CAD, uzun dönem vize başvuruları için 150 CAD vize başvuru ücreti.

6. 85 CAD VFS aracı kurum parmak izi ücreti.

7. Kanada’daki okuldan almış olduğunuz kabul belgeniz ve faturalar.(kanadaegitim.net tarafından alınacak)

8.2 Adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf.

9. Başvuru sahibi tarafından yazılmış niyet mektubu.

10. Vukuatlı nüfus kayıt örneği.

11. Sabıka kaydı.

12. Erkek adaylar için askerlik belgesi.

13. Eğitim durumunuzu gösteren diploma ve transcriptler.

14. Varsa daha önce gittiğiniz İngilizce kursundan sertifika.

15. Sponsorunuz emekli ise; Emekli olduğunu gösteren belge ve son 3 aylık maaş bordrosu.

16. Çalışıyorsanız veya sponsorunuza ait;

 • Vergi levhası
  • İmza Sirküleri
  • Faaliyet belgesi
  • Resmi Sicil gazetesi
  • Son 6 aya ait maaş bordonuz.
  • Hizmet dökümünüz.

17. Öğrenciyseniz;

 • Öğrenci belgeniz
  • Transcriptiniz

18. Kendinize veya sponsorunuza ait;

 • 6 aylık banka hesap dökümü ve aynı hesaba ait bankadan alınmış İngilizce banka mektubu.
  • Varsa tapu, kira kontratları ve araba ruhsatının fotokopileri.

Kanadaegitim.net size Kanada dil okulu seçiminden evrakların hazırlanmasına kadar tüm konularda ihtiyacınız olan tüm desteği vermektedir. Evrakların hazırlanması ve takibi konusunda danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak almak için www.kanadaegitim.net web adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım