Kanada Dil Okulları ve Kanada Sosyal Yaşamı

Kanada Dil Okulları ve Kanada Sosyal Yaşamı
14 Mayıs 2019 - Blog

Yurtdışı yabancı dil eğitimi tercihini Kanada dil okulları seçeneklerinden yana kullanan bireylerin Kanada’da bulundukları süre zarfında sosyal yaşamlarını renklendirecek alternatiflerden bahsetmek, sizlerin Kanada’ya gitmeden önce ülkenin ve Kanada halkının sosyal yaşantısı hakkında bilgi sahibi olmanızı ve bu konunun zihninizde şekillenmesine olanak tanıyor.

Kanada dil okulları tavsiye yorumları ışığında bu ülkeyi tercih etmeniz, ülkenizdeki sosyal yaşantınızdan farklı bir dünyanın içine girmenize neden olsa da, bu durum asla olumsuz bir etki yaratmıyor. Farklı bir coğrafyada, farklı kültürlerden insanlarla buluşacağınız birçok ortak paydayı keşfetmenize imkan sağlıyor.

Kanada Dil Okulları ve Yeni İnsanlarla Tanışmak

Öncelikle, Kanada’da bulunduğunuz süreçte, birçok farklı milletten ve farklı kültürlerden onlarca yeni arkadaş edineceğinizi garanti edebiliriz. Bu durum size, Kanada dil okulu alternatiflerinden tercih edeceğiniz eğitim kurumda alacağınız eğitim sürecinde, konuşma pratikleri yaparken de büyük avantaj sağlar. Dil eğitiminde en büyük paylardan biri de, konuşma pratikleri yapabilmektedir. Kanada’da konuşulan resmi yabancı dillerden birinin İngilizce olması, 7 gün 24 saat bu dili konuşan insanlarla iletişimde bulunma zorunluluğu getirdiği için büyük avnatajdır. Fakat bu noktada yaşayacağınız şehir veya bu şehirdeki mahalle de önem taşımaktadır. Zira, Kanada’da bulunduğunuz süre zarfında Türkler ile sürekli ve sıklıkla iletişime geçmeniz eğitiminiz sürecinde size ket vurabilecek bir durumdur. Kanada’da ise Türklerin en yoğun yaşadığı bölge Toronto ve Montreal şehirleridir. 38 milyon civarındaki Kanada nüsunun 50 bin civarında Türk’ü de kapsadığını var sayarsak ve bunun 16 bininin Toronto ve 12 bininin Montreal’de yaşadığını söylersek, sadece 240 Türk’ün yaşadığı Victoria şehri daha homojen bir ortam sağlayacaktır. Yine de bu şehirlerdeki Kanada dil okulları alternatiflerini tercih etmeniz halinde, kendi vatandaşlarınızla da İngilizce konuşmayı tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Kanada’da bulunduğunuz süreçte, sosyal yaşamınızın oldukça hareketli ve renkli geçtiğine şahit olacaksınız. Çünkü, Avrupa, Avustralya veya ABD’de bulunan dil okullarına kıyasla daha makul düzeyde seyreden Kanada dil okulları fiyat seçenekleri, uygun yaşam şartları gibi avantajlar sizin sosyal yaşamda daha çok aktif olmanıza imkan tanıyor. Ülkede, eğitim görebileceğiniz her şehirde yeterince büyük alanlarda parklar, göletler, yürüyüş alanları gibi alternatifler bulunmakla birlikte, samimi sohbetler eşliğinde birşeyler atıştırıp, içeceklerinizi yudumlayarak sosyalleşebileceğiniz, cafe, bistro, pub seçenekleri de bulunuyor.Özellikle Vancouver, Toronto ve Montreal’de gece hayatı oldukça renklidir. Kanada dil okullarının bulunduğu ülkenin modern şehir merkezlerinde oldukça fazla sayıda sanat galerisi ve yine yeterince ve çok çeşitli alanlarda hizmet veren müzeler de bulunuyor. Birçok festivale de ev sahipliği yapan ülkedeki festivallere kısaca göz atacak olursak; Winterlude Kış Festivali (Ontario, Ottawa, Gatineau, Quebec olmak üzere dört farklı şehirde düzenlenir), her yıl ortalama 1 buçuk milyon insanın ziyaret ettiği ve havai fişek gösterileri ile konserler ve açıkhava etkinleri ile dikkat çeken Vancouver Işık Kutlaması, The Ex olarak da bilinen ve Toronto’da yine en az 1 buçuk milyon insanın ziyret ettiği Kuzey Amerika’nın en büyük fuarı Kanada Ulusal Sergisi, müzik ve eğlence festilvallerinden Quebec Yaz Festivali, Toronto Uluslararası Film Festivali, Ottawa Bluefest, Montreal Jazz Festivali, Montreal Komedi Festivali gibi birçok alternatifin bulunduğu ülkede sıkılmak neredeyse imkansız gibi. Tüm bunların yanısıra, ülkenin genelinin coğrafi yapısı gereği, dağcılık, trekking, kano, yüzme, balıkçılık gibi birçok alternatif sunan doğa sporları için de yeterli seçenek bulunmaktadır. Gerisi size kalmış.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım