Kanada Dil Okulları ve Sosyal Hayatınıza Etkileri

Kanada Dil Okulları ve Sosyal Hayatınıza Etkileri
26 Nisan 2019 - Blog

Ülkemizdeki eğitim sistemi, eğer gerçekten eğitim kalitesi yüksek bir okulda eğitim görmediyseniz maalesef yabancı dil konusunda çok da iyi bir başarı sergilemenize müsade etmiyor. Hatta, özel okullardaki ve yabancı okullardaki İngilizce eğitimi de sizi “advance” seviyesine kadar getirebilse bile, yurt dışı seyahat deneyimlerinizde dilinizin akıcılığının yeterli olmadığını, aksanınızın çok sert olduğunu ve bazı cümlerlerde zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Bunun sebebi, okuldaki eğitim saatleri dışında kendi doğal dilinizi kullanıyor oluşunuzdur. Kanada dil okulları sizi bu konuda biraz daha ileriye taşır, gerek eğitim kalitesi, gerekse eğitimci profili ile İngilizce’yi daha akıcı anlamanıza ve konuşmanıza olanak sağlarken, aksan sorunun da ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Buradaki temel ayrıntı şu; size dil öğreten Kanada dil okulu, yabancı dil eğitimi üzerine yoğunlaşmış bir kurum, eğitimci kadronun doğal dili yani anadili İngilizce ve eğitim saatleri dışında konuşmak zorunda olduğunuz dil de yine İngilizce.

Kanada Dil Okulları Anadil Akıcılığında Lisan Öğretiyor

Kanada’nın, ülkemizin 13 katı büyüklüğünde yüz ölçümüne sahip olmasına rağmen yarısı kadar nüfusu olduğunu Kanada hakkında araçtırma yapan birçok kişi biliyor. Kanada topraklarının büyük bir kısmı ormanlık alan ya da doğal yaşam alanı olarak ayrılmıştır. Bazı bölgelerinin dağlık olması da yerleşime uygunluğunu engelliyor. Haliyle, kentler daha çok düzlüklerde ve deniz kıyısı bölgelerde kurulmuştur. Tüm bu etkenler orman ürünleri endüstrisi, petrol ve petrokimya endüstrileri, bilişim ve elektronik endüstrilerinin gelişmesine de olanak sağlamış ve ülkedeki ulaştırma ağının da gelişmesine imkan tanımıştır. Sanayinin gelişmesi ile ortaya çıkan iş gücü ihtiyacı, ülkeye Dünya’nın farklı bölgelerinden insanların göç etmesine neden olmuştur. Bu süreç ülkede yabancı dil eğitim kurumlarının zaman içinde çoğalmasına ve sadece göçmenlere değil, yurt dışından dil eğitimi için Kanada dil okulları tavsiye seçeneklerini değerlendiren bireylere de hizmet vermesine neden olmuştur. Kanada dil okulları eğitim kalitesi noktasında da alternatiflerine göre pek çok avantaj sunmaktadır.

Kanada Dil Okulları ile Sosyal Hayattan Kopmadan Dil Öğrenin

Kanada dil okulları eğitim kalitesi son derece yüksek Kanada merkezli dil okulları olabildiği gibi, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda gibi alternatif ülkelerde de şubeleri bulunan uluslararası ölçekli dil okulları seçeneklerini de sunmaktadır. Alternatiflerine göre avantaja dönüşen bir yönü de Kanada dil okulları fiyat seçenekleridir. Çünkü, bahsi geçen diğer ülkelerdeki dil okulları ile aynı yüksek kalitede dil eğitimini Kanada’da 2/3 ve hatta kampanya dönemlerinde %50 gibi daha uygun maliyetlerle almanız mümkün. Bu durum, bütçenizi yormadan dil eğitimi alırken, sosyal hayata da daha kolay entegre olmanıza, Kanada’nın nazik, hoşgörülü ve güler yüzlü halkı ile etkileşime geçerek, hoşça vakit geçirmenizi sağlıyor. Yaşam koşullarının da diğer ülkelere nazaran daha uygun olması sosyal hayatınıza olumlu yönde etki ederek, sizin hayata daha fazla dahil olmanıza imkan tanıyarak, dili yaşayarak öğrenmenizi sağlıyor. Sonuç olarak, Kanada dil okulu seçeneklerinden size uygun olan eğitim kurumundaki eğitim sürecinizin ardından ülkenize döndüğünüzde, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı dil eğitimi alan bireylere oranla, eğitim hayatnızın size çok daha fazla kazanım sağladığına şahit olacaksınız. Muhteşem doğaya sahip modern ve yaşanılası bir ülkede anadil akıcılığında yabancı dil öğrenmek, bambaşka bir kültür ile etkileşim sağlayarak yeni insanlar tanımak, sosyal hayatınıza birçok şey kazandıracağı gibi, profesyonel hayatınıza da pozitif etki edecektir.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım