Kanada Dil Okulları ve Vancouver’da Yaşam

Kanada Dil Okulları ve Vancouver’da Yaşam
15 Nisan 2019 - Blog

Batı Kanada’nın en büyük, ülkenin ise 3. büyük metropolü olan Vancouver, güneybatı Kanada’da yer alan British Columbia eyaletinin en önemli şehridir. Toplam nüfusu 2 milyon 600 bin, şehir merkezi nüfusu 612 bin civarındadır. Asyalıların yoğun olarak yaşadığı şehrin nüfusunun %37’si göçmenlerden oluşuyor ve bu durum Kanada dil okulu alternatiflerinde yabancı dil eğitimi almak için ülkede bulunan Türkler için de pozitif etkiye neden oluyor.

Toronto ve Montreal’in aksine, Pasifik Okyanusu’na kıyısı bulunan şehir ılıman iklime sahiptir ve 4 mevsimin yaşandığı muhteşem bir doğaya sahiptir. Kış mevsiminde 0ºC’nin altına nadiren düşen hava sıcaklıkları ile kar yağışının da yine Toronto ve Montreal’e nazaran oldukça az görülüyor. Yaz sıcaklıkları ise 20 – 22 ºC civarında seyreder ve bol yağış alır. Kanada’nın genelinde olduğu gibi, Vancouver’da da Kanada dil okulları tavsiye seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için ders saatleri dışında güzel vakit geçirebilecekleri birçok yer bulunmaktadır. Bunların arasında; Stanley Park, West End, Gastown, Chinatown, Yaletown, False Creek, Vancouver Akvaryumu ve Capilano Köprüsü gibi yerler başı çekiyor.

Vancouver’da Kanada Dil Okulu Seçenekleri Nelerdir?

Kuzey Amerika’nın gerek doğasıyla, sıcakkanlı, hoşgörülü, nazik ve modern insanlarıyla dikkat çeken rüya ülkesi Kanada’nın bu büyük şehrinde de birçok uluslararası üne sahip dil okulu bulunmaktadır. ILSC, ILAC, EC, Kaplan International, LSI, Global Village, St. Gilles, Eurocentres, ELS gibi yüksek eğitim kalitesi ve alanında uzman eğitimci kadrosuna sahip Kanada dil okulları sundukları birçok avantajlar ile Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eşdeğerlerine göre dikkat çekiyor. Bu avantajlar arasında bir öğrenci adayının en çok ilgisini çekecek olan seçenek ise tabi ki Kanada dil okulu fiyat avantajıdır. Yaşam şartlarının da adı geçen alternatif ülkelere göre daha uygun olduğu Vancouver oldukça gelişmiş bir sanayi ve liman şehridir. Vancouver’in ekonomik hayatının ağaç ve ağaç ürünleri, madencilik, biyoteknoloji, turizm, bilişim ve sinema sektörüne dayalı olması, şehirde iş imkanlarının da fazla olmasına olanak sağıyor. Bu sebeple son derece kozmopolit yapıya sahip olması ve göçmen nüfusunun yoğun olması ile talep duyulan dil okulları, yurtdışı eğitim olanaklarından yararlanmak isteyenlerin talepleri doğrultusunda hem sayılarını hem de eğitim kalitelerini Dünya standartlarının oldukça üzerine çıkarmışlardır.

Kanada Dil Okulu Tavsiye Seçeneği Vancouver

Ortalama 13 – 14 saat süren uçak yolcuğu ile ulaşabileceğiniz Vancouver, her bölgesi birbirinden güzel Kanada şehirleri arasında, 3ncü büyük şehir olması, sosyal yaşamın son derece hareketli olması ve Kanada’nın doğusundaki şehirlere nazaran ılıman bir iklime sebep oluşu ile birçok kişi tarafından tercih sebebi oluyor. Türkiye’deki şehirler ile karşılaştırdığımızda, İzmir’i anımsatan iklimi ve sıcakkanlı, nazik insanları ile kolayca adapte olunabilen Vancouver, Montreal ve Toronto’ya göre soğuğu sevmeyenler için daha çekici görünüyor. Endüstri ve finans merkezleri arasında olması, Vancouver şehrinin gelişimine büyük katkı sağlamış ve yaşanabilirliğini kat be kat artırmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzeybatısında bulunan Seattle ve Portland şehirlerine de yakınlığı ile bu şehirlere kısa turistik geziler imkanı da sunuyor.

Vancouver şehrinde bulunan Kanada dil okulu alternatifleri hakkında daha fazla bilgi almak için www.kanadaegitim.net web sitesini ziyaret edebilir, sitede bulunan sekmeler vasıtası aklınıza gelebilecek birçok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca iletişim sekmesinden ulaşabileceğiniz farklı iletişim kanalları vasıtası ile profesyonel danışmanlara da ulaşabilir, birebir bilgi alabilmenin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım