Kanada Dil Okulları ve Victoria’da Yaşam

Kanada Dil Okulları ve Victoria’da Yaşam
21 Nisan 2019 - Blog

Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak isteyenler için Kanada dil okulları tavsiye seçeneklerinden bir diğeri de Victoria şehridir. Kanada’nın her yerinde karşılaşabileceğiniz hoşgörülü ve nazik yaşam tarzını benimsemiş insanlarla tabi ki burada da etkileşime geçmenin rahatlığını yaşıyorsunuz. Kanada halkının nezaketi, hoşgörüsü, sıcakkanlılığı gibi özelliklerini bir yana bırakıp Victoria’yı tanıyalım;

Victoria Nerededir ve Nasıl Bir Yerdir ?

Kanada dil okulları tercihinizi değerlendirmek amacıyla birçok tavsiye ile karşılaşabileceğiniz Victoria şehri, Kanada’nın British Columbia eyaletinin başkentidir. Ülkenin Güneybatısında ve Vancouver Adası’nın Güneydoğu ucunda bulunan Victoria, Juan de Fuca boğazının kıyısında 19,47 km² alana kurulu bir liman şehridir. 75 bin kişilik nüfusu ile eyaletin en büyük 13ncü şehri olmasıyla birlikte, önemli ticaret ve liman şehirlerindendir ve kıyısında bulunduğu Juan de Fuca boğazı Büyük Okyanus’a açılır. Harikulade doğası ve ılıman iklimi ile bir turizm merkezi olan şehir, yine bu özellikleri ile emeklilerin ilgisini çeker ve emekli şehri olarak anılır. Turizm dışındaki başat gelir kaynağı teknolojiye dayalı endüstriyel faaliyetler olan şehirde iş imkanları yoğun olduğu gibi, yaşamak için de ideal bir şehir olarak anlatılabilir. Kışların soğuk geçtiği şehir, ılıman iklimi ile yaz aylarında ortalama 22ºC’nin ölçüldüğü güneşli günlerle sakinlerini ve ziyaretçilerini kucaklıyor. Türkiye ile arasında 10 saatlik zaman farkı bulunan şehire havayolu ile aktarmalı olarak 22 saat gibi bir sürede ulaşılabiliyor.

Victoria’daki Kanada Dil Okulları

Kanada’nın bu güzel, küçük ve gelişmiş şehri Victoria’da, ülkenin diğer bölgelerinde olduğu gibi eğitim ve eğitimci kalitesi yüksek dil okulları hizmet vermektedir. 1979 yılından beri başta Kanada olmak üzere Dünya’nın bir çok yerinde eğitim veren Global Village English Centres ve yine önde gelen Kanada dil okulları seçeneklerinden SSLC (Sprott Shaw Language College) şehrin tam da merkezinde, kolayca ulaşılabilir lokasyonlarda sizleri bekliyor. Her iki dil okulu da yüksek eğitim kalitesi, alanında uzman eğitimci kadroları, modern eğitim metodları, Dünya çapında geçerli akreditasyon, sosyal imkanlar gibi birçok nedenden dolayı en çok tercih edilenler arasındadır.

Victoria’da Yaşam ve Kanada Dil Okulları

Victoria, küçük bir şehir olmakla birlikte hiç de azımsanmayacak ticari potansiyeli, endüstrisi, limanı, iklimi, doğası ve daha  bir dolu pozitif yanları ile Kanada dil okulu alternatiflerini değerlendiren öğrenciler için tercih sebebi oluyor. Bunun nedenleri arasında ilk sırayı eğitim maliyetleri alıyor. Avrupa’da, Amerika Birleşik Devletleri veya Avustralya’daki eşdeğer dil okullarına göre neredeyse yarı yarıya sayılabilecek Kanada dil okulları fiyat seçenekleri kendini gösteriyor.

Eğitim maliyetlerini, Victoria’nın yaşam malyetleri takip ediyor. Londra, Yew York, Sydney, Melbourne, Los Angeles, Manchester gibi şehirler ile kıyaslandığında hem konaklama, hem de diğer yaşam maliyetleri açısından avantajlı durumdaki Victoria, bu nedenle de terch sebebi oluyor. Küçük bir şehir olmasına rağmen, mevcut turim potansiyelinin de etkisi ile eğitim saatleri dışında hoşça vakit geçirebilmenize olanak sağlayan Victoria’da birçok müze, sanat galerisi, cafe, lounge bar ve pub, restorant, park ve bahçeler bulunuyor. Victoria’da gezilip görülmesi gereken yerler arasında; 1886 yılında kurulan doğa ve tarih müzesi Victoria Royal BC Museum yılda 1 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor. Ayrıca Victoria Bug Zoo, Parlemento Binası, Çin mahallesinde bulunan ve 1 metreden daha az genişliği ile dikkat çeken Fan Tan Alley sokağı çeşitli dükkanlara, sanat galerilerine ve Çin cafelerine ev sahipliği yapan renkli yapısı ile öne çıkıyor. 1860’lı yıllarda sömürgeci elitler tarafından kullanılan Point Ellice konağı ve bahçesi ile Victoria’nın Kanada’nın en ünlüsü Bugtchart Bahçeleri mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Gece hayatı da oldukça hareketli olan Victoria’da lounge bar, pub ve cafeler şehrin merkezinde toplanmış ve küçük bir şehir olması sebebi ile yürüme mesafesindedir. Gün içinde bir noktadan diğer bir noktaya seyahat etmenin en kolay yolu ise, şehrin önemli toplu taşıma sistemi olan otobüslerdir. Kasım ayında gerçekleşen Victoria Ağaç Festivali ve Temmuz – Ağustos döneminde gerçekleşen Victoria Yaz Festivali de ilginizi çekebilir.

Kanada dil okulları ile Victoria’daki yabancı dil eğitim imkanları ve fırsatları hakkında www.kanadaegitim.net web sitesinden bilgi alabilir, daha ayrıntılı bilgi için web sitesinin iletişim sekmesinde bulacağınız farklı iletişim kanallarından uzman danışmanlar vasıtası ile merak ettiğiniz her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım