Kanada Dil Okulları Yaşamınıza Değer Katıyor

Kanada Dil Okulları Yaşamınıza Değer Katıyor
22 Nisan 2019 - Blog

Yurtdışında ve Kanada dil okullarında yabancı dil eğitimi almak artık hem maliyetler, hem de ulaşım anlamında daha kolay. Birçok birey yabancı dil eğitimini, daha kaliteli ve garantili bir eğitim almak adına yurtdışında gerçekleştirmeyi tercih ediyor. Bunun birincil sebebi ise yabancı dili, anadili olan eğitimcilerden ve anadil olarak konuşan insanların yaşadığı ülkelerde dili yaşayarak öğrenmek ve konuşmak. İngilizce dil eğitimini yurtdışında gerçekleştirmek isteyenler için de birçok farklı destinasyon söz konusu oluyor. Bunlar arasında en revaçta olanlar ise İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Kanada dil okulları. Bu konuda fazla araştırma yapmayan insanların ilk aklına gelen ve tercih sebebi olan ülkeler ise başta nispeten yakın mesafe olması sebebi ile İngiltere ve sonrasında Amerika Birleşik Devletleri oluyor. Peki, bu arayışınızda Kanada dil okulları size nasıl avantajlar sağlar, yaşamınıza katacağı değerler nelerdir?

Kanada Dil Okulları Bize Ne Kazandırır?

Kanada, yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin birçoğunun aklına ilk seferde gelmeyecektir. Bunun sebepleri, Kanada hakkında fazla bilgi sahibi olunmaması, uzaklık, iklim koşulları vs. şeklinde sayılabilir. Aslına bakacak olursak, tüm bu olumsuz düşüncelerin veya akla gelmeyişin sebebi en başta anlatmış olduğumuz “Kanada hakkında bilgi sahibi olunmaması”dır. Kanada’nın özellikle Quebec eyaleti tahmin edildiği gibi kışların sert geçtiği bir bölgedir. Fakat her şeye rağmen, kar 3 – 4 ay boyunca yerden kalkmasa da hayat ülkemizdeki gibi felç olmaz. İnsanlar günlük yaşamına devam eder ve hatta sosyal hayattan da çok geri kalmazlar. Bununla birlikte, Vancouver, Calgary, Victoria gibi batı şehirleri gayet ılıman bir iklime sahiptir.

Gelelim Kanada dil okulu seçeneklerinin size kazandıracaklarına; Kanada, bilindiği üzere 11-12 saatten başlayarak, 22-24 saatleri bulan uçak yolculuğu mesafesindedir. Yine de bu durum gözünüzü korkutmasın. Birçok sefer, Amerika Birleşik Devletleri’nden daha uygun fiyatlara uçak bileti bularak bu ülkeye seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkenin batısında ağırlıklı olarak İngilizce, doğusunda ve özellikle Quebec eyaleti sınırları içinde hem İngilizce, hem Fransızca konuşuluyor. Bu durum, size İngilizceyi sadece eğitim saatlerinde değil, günün geri kalanında da dili yaşayarak öğrenme şansını tanıyor. Öyle ki Montreal gibi Fransızca’nın daha çok konuşulduğu ve dükkan tabelalarının bile Fransızca olduğu bir kentte dahi rahatlıkla İngilizce dilini kullanarak iletişime geçebiliyorsunuz. Bu, sizin dil öğrenmeniz için gereken süreçte hız kazanmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca dil öğrenmeye yatkınlığı olanlar, uzun dönem dil eğitimi sürecinde akıcı şekilde olmasa da en azından bir miktar Fransızca kulak aşinalığı da kazanabilirler.

Yurtdışına çıkan bir insanın en merak ettiği konulardan biri de güvenlik sorunudur. Bilindiği üzere, New York, Los Angeles, Londra gibi şehirler kalabalık ve kozmopolit yapıları ile suç oranı çok yüksek olmasa da adli vakaların sıkça yaşandığı şehirlerdir. Kanada dil okulu tavsiye seçeneğini değerlendiren bireylerin bilmesi gereken ise Kanada’da suç oranının yok denecek kadar düşük olmasıdır. Bu da ülkenin hoşgörülü, yardımsever, nazik ve güleryüzlü insanlarının yaşam tarzı haline gelmesi ile kazanılmış bir edinimdir. Zaman içinde ülkeye yerleşen göçmenlerin de yaşam tarzı olarak benimsemesi, geç geç saatlerde bile Kanada şehirlerinin sokaklarında güvenle yürüyüş yapmanın keyfini çıkarmanıza olanak sağlar.

Kanada Dil Okulları Fiyat Avantajları

Yurtdışında eğitim hususunda en çok akla takılan konu da maliyetler konusudur. Kanada dil okulları Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eşdeğerlerine kıyasla 3/4 ve hatta 2/4 ücretlerle aynı yüksek kalitedeki eğitim fırsatını, uluslararası üne sahip dil okullarında almanızı sağlar. Yaşam standartlarının yüksek olduğu ülkede, konaklama ve günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanız için gereken finansal şartlar da, örneğin Londra’ya göre çok daha uygundur.

Saymakla bitmeyecek fırsatların ülkesi Kanada’da dil eğitimi almak, çok kültürlü yaşam, muhteşem doğa, modern şehirler, vs. gibi birçok avantaj ile ufkunuzun genişlemesine olanak sağlıyor. Kanada dil okulu fiyat listesi hakkında detaylı bilgi almak için Kanada dil okulları fiyatları sayfasından ayrıntılı bilgi ihtiyacınızda iletişim sekmesi altındaki farklı iletişim kanallarından uzman danışmanlar ile görüşerek merak ettiğiniz her konuda birebir görüşme imkanını yakalayabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım