Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları alternatiflerinden birini tercih ederek, Kanada dil okulu eğitiminizi doğa harikası ve aynı zamanda gelişmiş ülkesinde tamamlamak için birçok gerekçeniz olacaktır.

Günümüz dünyasında bilindiği üzere en yaygın dil İngilizce olup tüm dünya üzerinde herkesin konuştuğu bir dil haline gelmiştir İngilizce. Türkiye’de bütün okullarda temel İngilizce dersleri olmasına rağmen yeterli düzeyde İngilizce eğitimi alamadığını düşünen ve dil okullarına başvuran bir sürü kişi var. Peki ya dil okulu için hangi ülkeye gidilmeli? Bu sorunun cevabı Kanada dil okulları. Aynı zamanda detaylı ve indirimli Kanada dil okulu fiyatlarına ulaşmak için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Kanada dil okulları

Kanada Nasıl Bir yer?

Kanada hem İngilizce hem de Fransızca ana diliyle çift dil konuşulan bir ülkedir. Bu açıdan hem İngilizce hem de Fransızca’yı rahatlıkla öğrenebileceğiniz bir ülkedir. Dünyanın kalkınma ve refah seviyesi yüksek olan ülkelerinden biridir ve eğitim seviyesi oldukça yüksektir. Kanada dil okulları son zamanlarda dil okulu gelirlerini artırabilmek için dil eğitim programlarında indirimler ve kampanyalar yapmaktadır. Bu yüzden öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri haline gelmiştir. Özellikle İngilizce eğitimi almak isteyenler için çok sayıda fırsat sunan bir ülkedir.

Ortamı

Kanada BM tarafından yaşanabilecek en iyi 10 ülke arasında seçilmiştir. Eğitim seviyesi, düşük suç ve şiddet oranı gibi sebeplerden dolayı yüksek sıralarda yer almıştır. Kanada dünyanın tüm etnik gruplarının yaşadığı bir ülkedir. Bunun sayesinde Kanada’da etnik mutfaklar ve herkesin kendi eğlence anlayışına göre değişik aktiviteler bulmak mümkündür. Kanada coğrafi konumu nedeniyle çok güzel bir doğal ortama sahiptir. Britsh Columbia’nın yeşil kıyıları, Atlantik’in muhteşem sahilleri ve daha birçok doğal ortamı görebilmek mümkündür. Sadece İngilizce değil Fransızca’yıda rahatlıkla öğrenebileceğiniz bir ülkedir. Çünkü ana dilinden bir tanesidir. Aynı zamanda dil okullarında da İngilizceye ek olarak Fransızca dil eğitim programları uygulanmaktadır.

Kanada’da Eğitim

Kanada dil okullarının verdiği dil programları oldukça yoğundur. Örneğin TOEFL, IELTS, Cambirdge FCE CEA hazırlık kursları, genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi gibi programları bulabilirsiniz. Anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenlerine ise sertifika programları sunmaktadır. Bunun yanı sıra work and study ve COOP programları da Kanada’yı seçmenizde bir etken olabilir.

Konaklama

Kanada dil okulları birçok konaklama seçeneği sunmaktadır.  Dilerseniz bir ailenin yanında kalabilirsiniz. Bu hem sizin iletişim becerinizi güçlendirecek hem de dil eğitiminin yanında anlamayı, kendinizi anlatmayı ve konuşma becerinizi geliştirecektir. Öğrenci yurtlarında ya da özel öğrenci dairelerinde de konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Vize Alımı

Dil okulu kapsamında öğrenci olarak Kanada’ya gitmek isterseniz vize alımınız da gayet kolay oluyor. Ankara’ya gelip evraklarınızı hazırlayıp verdiğiniz takdirde bir iki gün içerisinde çağırılıyorsunuz ve vizenizle birlikte pasaportunuzu alıp çıkabiliyorsunuz. Yeşil pasaportunuz varsa da vize almanız gerekiyor. Pasaport süresi olarak dönüş yapacağınız gün 6 ay süre olmalıdır.

Siz de İngilizce seviyenizi yükseltmek veya çeşitli sertifikalar almak için Kanada’ya gidebilirsiniz. Emin olun pişman olmayacaksınız.

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım