Kanada Dil Okullarında Eğitim Pahalı mıdır?

Kanada Dil Okullarında Eğitim Pahalı mıdır?
29 Nisan 2019 - Blog

Yabancı dil eğitimi almayı planlayan birçok insan, bunun en garantili ve kesin çözüme ulaşan yönteminin yurt dışında yabancı dil eğitimi almak olduğunu düşünüyor. Fakat yine büyük bir çoğunluk, bu yöntemin eskiden olduğu gibi pahalı olduğunu düşünerek büyük bir yanılgıya kapılıyor. Genel anlamda bakacak olursak, globalleşen dünyada yurt dışında almayı düşündüğünüz yabancı dil eğitimi bundan 10 – 20 yıl önceki gibi çok yüksek maliyetlere ulaşmadığı gibi, Kanada dil okulları bu seçenekler arasında Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren yabancı dil okullarına göre aynı yüksek kalitede eğitimi daha uygun maliyetlerle sunuyor.

Kanada Dil Okulları Eğitim Maliyetleri

Yurt dışında yabancı dil eğitimi almaya karar vermiş, bu amacı hangi ülkede gerçekleştireceğine karar verme aşamasındaki bireyler, genel olarak Kanada dil okulu alternatiflerinin pahalı olacağı konusunda bir fikre kapılırlar. Bunun sebebi ağırlıklı olarak Kanada’nın uzak bir ülke olmasından ileri gelir. Oysa ki, yine birçok kişi Amerika Birleşik Devletleri ve hatta Avustralya’da yabancı dil eğitimi alma yolunda kararlar alıyorlar. Aslında Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya, en az Kanada kadar uzak mesafede olmakla birlikte (ki Avustralya söz konusu olduğunda mesafe daha da artıyor), dil okuluna ödeyeceğiniz meblağ bu ülkelerde daha yüksek düzeylerde seyretmektedir. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşam maliyetlerin daha yüksek oluşu ve Avustralya’ya seyahat ederken uçak biletlerinin gerçekten çok yüksek olduğunu ve minimum 24 saat gibi bir uçak yolculuğu ile karşı karşıya kalınacağını bilmek fikir değiiştirmeye yetecektir.

Özellikle son 10 yıldır Kanada dil okulları tavsiye yorumlarına sıkça rastlanmasında her ne kadar Kanada halkının özgür, demokrasiyi özümsemiş, nazik, hoşgörülü yapısı gerekçe gösterilse ve Kanada’nın son derece güvenli bir ülke olması da cezbedici olsa da, asıl sebep Kanada dil okulları fiyat değerlerinin İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’daki eş değerlerine oranla düşük seviyelerde olmasıdır. Avrupa, A.B.D. gibi bölgelerde faaliyet gösteren uluslararası alanda isim yapmış, yüksek eğitim ve eğitimci kalitesine sahip dil okullarının Kanada şubelerinin yanısıra, Kanada merkezli dil okullarının eğitim ücretlerinin, bu ülkelerdekine oranla ¾ ve hatta kampanya dönemlerinde 2/4 oranında rakamlara tekabül etmesi sadece genç öğrenciler için değil, yabancı dil eğitimi alma planı olan herkes için çekiciliğini korumaktadır.

Kanada’da Yaşam Maliyetleri Tercih ettiğiniz eyalet ve şehire göre, 7-10 saaten, aktarmalı olarak 20-22 saate kadar bir aralıkta seyreden uçuş süreleri ile ulaşımı daha az yorucu olan Kanada, ülkeye uçuş gerçekleştiren havayolu firmasının çokluğu ve fiyat politikalarının da daha makul olması ile dikkat çekiyor. Kanada dil okulları bünyesinde eğitim alanlar, bu ülkenin yüksek yaşam standartları ile sosyal hayatlarında da daha aktif ve eğlenceli vakit geçirirken genel olarak da uygun yaşam şartları ile konaklama, ulaşım, beslenme vb. gibi gereksinimlerini karşılayabiliyorlar. Sonuç olarak, örneğin İngiltere’de ve özellikle Londra, Manchester, Oxford gibi bölgelerdeki dil okullarında eğitim alan bir kişi 36 haftalık bir eğitim sürecini, sadece eğitim maliyeti açısından 7 bin  ila 9 bin beşyüz Euro gibi rakamlar ile tamamlarken, Kanada’nın popüler ve modern şehirleri Toronto, Montreal, Ottawa, Vancouver gibi bölgelerde Euro bazında 4 bin ila 6 bin beşyüz Euro gibi maliyetlerle bitirebiliyor. Aradaki fark bile, öğrencinin diğer yaşam maliyetlerini büyük ölçüde karşılayabilecek düzeylerde seyrederken, Kanada dil okulu seçeneklerini değerlendirmemek gerçekten kendinize yapacağınız büyük bir haksızlık olur.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım