Eurocentres Dil Okulu

Eurocentres Dil Okulu

Eurocentres Dil Okulu

Kanada’ya gittiğinizde veya gitmek için bir dil okulu araştırması yaptığınızda karşınıza çıkması en muhtemelen dil okullarından biri Eurocentres dil okuludur. Bu dil okulunun Kanada’da çok fazla şubesi olmamasına rağmen kaliteli eğitimi ve eğitim kadrosuyla kendinden bahsettirmeyi başarmıştır. Hem TOEFL hem de IELTS Eğitim programlarında olan bu kurs 1946 yılında Erhard Waespi tarafından “Bir fikir bir okula dönüşüyor” motto ve motivasyonuyla Eurocentres dil okulunu “tam zamanında” diyerek İngiltere’nin güneyinde bulunan Bournemouth’da kurmuş bulundu. Eurocentres Dil Okulunun en büyük amacı ve ana fikri, dil öğrenmeyi zenginleştirici, eğlenceli ve her zaman daha kişisel bir deneyim haline getirmekti, buna ek olarak da aynı zamanda çeşitli kültürler arasındaki anlayışı ve birbirlerine saygı duymaları için farkındalığı arttırma ana fikridir.

Eurocentres en büyük motivasyon ve amacı belki de şudur; dünyanın her yerinden gelen yetişkin bireyler için bir toplanma noktası oluşturmak ve milliyet,din,sosyal statü,ırk gözetmeden kültür ve sınırlandırmaların ötesine geçerek insanları bir araya getirmek. Bu olguda Kanada gibi bir ülkede dil eğitimi vermesine şaşırmamak gerek. Türkiye’den gidecek öğrencilerimiz bu konuda hiçbir zaman dışlanmayacağını bilmek bizi bu dil okulunu tavsiye etmeye itiyor.

Eurocentres İngiltere’de kurulmuş ilk dil okuludur. Bu durumda ilk olması böylesi bir alanda her zaman daha tecrübeli olmasını da beraberinde getiriyor elbette ki. Eurocentres dil okullarının aynı zamanda kendilerine has oldukça gelişmiş pek çok öğretim metodu bulunmaktadır. CALL gibi. Açılımı Computer Assisted Language Learning yani Bilgisayar Destekli Dil Öğrenme olan bu sistem bilgisayar destekli dil öğrenimi konusunda öncülük yapan sistemlerden biridir ve yenilikleri de hala getirmeye bu dil okulu bünyesinde devam etmektedir. Eurocentres’in Kanada’da iki adet şubesi vardır. Birisi Toronto’da bir diğeri ise Vancouver’da bulunmaktadır.

Eurocentres Dil Okulu Resim Galerisi

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım