Kanada Halkı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kanada Halkı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
20 Mayıs 2019 - Blog

Yurt dışında yabancı dil eğitimi almak için Kanada dil okulları alternatiflerini tercih edenlerin ilgisini çekecek bir diğer konu da, Kanada halkı ve halkın yaşamı hakkında ilginç ve detaylı bilgiler. Zira, özellikle uzun dönem yabancı dil eğitimi için bu ülkeyi seçecekler için bu bilgilerin faydalı olabileceği su götürmez. Dolayısıyla, eğitim sistemi oturmuş ve tüm eksikleri ortadan kaldırarak modern bir eğitim sistemini uygulayarak başarıya ulaşmış Kanada ve yabancı dil öğretme noktasında garantili ve kesin sonuca yönelik eğitim veren bu eğitim kurumlarını tercih edenlerin göz önünde bulundurması gereken tek şey Kanada dil okulları fiyat alternatifleri değildir.

Kanada Halkları

Kanada’da 1982 yılından itibaren Anayasal olarak üç halk tanınmaktadır. Bunlardan biri Yerel Uluslar, yani bir zamanlar Kızılderili olarak tanımlanan yerli halklar. Diğeri, Kanada’nın ilk yerel halkı kabul edilen İnuit’ler (birçoğumuz tarafından Eskimo’lar olarak bilinir fakat İnuit’ler bu terimden hoşlanmaz), sonuncusu ise Kanada’nın kurulmasından sonra ortaya çıkan Metis Halkı (zaman içinde buraya göç ederek birbirileri ve yerel halklar ile evlilik bağı yoluyla melezleşmiş Kanada halkı). Kanada halkı, hem burada eski çağlardan beridir yerleşik olan yerel uluslar ve İnuit’lerin yaşam kültürü gereği, hem de ülkenin aslen herhangi bir birincil düşmanının da bulunmaması sebebi ile güvenlik duygusunu benimsemiş, anlayışlı, insancıl, yardımsever ve hoşgörülü bir hayat felsefesi sergiliyor. Ülke topraklarının oldukça büyük, nüfusun az olması sebebi ile önceleri madencilik, kerestecilik ve orman işleri, sonrasında ulaşım ve Kanada’nın yaşadığı hızlı endüstriyel gelişmeler neticesinde ortaya çıkan iş gücü ihtiyacı, dünyanın birçok ülkesinden bu ülkeye göçü başlatan etkenler oluyor. Kanada halkının sıcakkanlı, yardımsever ve barışçıl yaşam felsefesi, ülkeye göç eden farklı milletlerden bireylerin buradaki yaşama kolay adapte olmasına imkan tanıdığı gibi, bu düşünce ve yaşam tarzının göçmenlere de sirayet etmesine olanak sağlıyor. Kanada dil okulları tavsiye yorumlarında bahsi geçen, insanların güleryüzlü, hoşgörülü, barışçıl olmaları da bu anlayıştan kaynaklanıyor.

Kanada Dil Okulları ve Kozmopolit Yaşam

Kanada dil okulları bünyesinde yabancı dil eğitimi alanların, dil okullarında karşılaşacağı kozmopolit yaşam kültürü kaçınılmaz bir olgu olarak görülüyor. Çünkü, gerek eğitim kalitesi yüksek dil okulları, gerek çağdaş eğitim metodları ve uzman eğitimci kadroları ve gerekse uygun ücretleri sebebiyle Kanada dil okulu alternatifleri, dünyanın çeşitli ülkelerinden yaklaşık 140 farklı milletten öğrenciye eğitim veriyor. Ülkede Kanada kültürünün yanısıra, farklı milletlerden edindiğiniz arkadaşlarınızın kültürlerine de aşinalık yaşıyor olmanız doğal bir sonuç olarak karşınıza çıkıyor. Lakin bu durum sadece dil okullarının eğitim saatlerinde değil, ülkede bulunduğunuz sürece gündelik yaşamınızda da karşınıza çıkıyor. Ülkenin ihtiyaç duyduğu iş gücü nedeniyle, Afrika, Avrupa ve Asya’nın farklı bölgelerinden göç eden insanlarla da bir arada yaşıyor olmanız sizin için bambaşka bir deneyim olarak hatıralarınızda yer alıyor.

Dünya’nın En Mutlu İkinci Halkı, Kanada Halkı

Birleşmiş Milletler’in bilimsel veriler ışığında hazırladığı mutluluk endeksinde, Dünya’nın en mutlu ikinci halkı seçilen Kanada Halkı için bu durum sürpriz değil. Geçmişten beri süregelen barışçıl, hoşgörülü yaşam tarzı insanların içine işlemiş durumda ve bu ülkede bu sebeple suç oranı neredeyse sıfır düzeyinde. Tabi ki bu duruma etki eden en önemli etkenlerden biri de yüksek yaşam standartları. İşsizlik oranı %5.6 dolaylarında açıklanan Kanada’da sürekli yeni istihdam sahalarının yaratılması da halkın mutluluk endeksine doğrudan etki ediyor. Kanada dil okulları , ülkenin tüm bu olumlu nitelikleri, dil okullarının sunduğu yüksek eğitim kalitesi ve uygun ücretler ile özellikle son 10 yıllık süreçte Türk insanı için de tercih nedeni oluyor ve popülaritesini sürdüreceğe benziyor. Rüya ülke Kanada’da yabancı dil eğitimi almanın ayrıcalıklarından faydalanmak artık çok daha kolay.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım