Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları

Kanada’da Sertifika ve Diploma Programları

Kanada Sertifika Programları

Kanada’da eğitim görmek isteyen hemen her öğrencinin aklında bulunan seçenekler Kanada sertifika programları ve Kanada diploma programlarıdır. Öğrencilerin başarılı bir eğitim ve harika bir kariyere imza atabilmesine olanak sağlayan bu seçeneklerin ne olduğunu ve neler sağladığını daha yakından bir inceleyelim!

Kanada’da üniversite eğitimi, lise sonrasında başvurulabilecek olan en kaliteli seçenektir. Ancak bazı öğrenciler üniversite okumak yerine Kanada sertifika programları ile belirli bir alanda mesleki yeterlilik kazanmak ister. Bu da öğrencilerin arzu ettikleri mesleği kısa sürede başarılı bir şekilde öğrenmelerine katkı sağlar. Ülkemizde bulunan Meslek Yüksek Okulu benzeri kolejlerin 1, 2 ve 3 yıllık programları vardır. Bu programlardan bir tanesini seçerek sertifika alabilirsiniz. Peki, Kanada sertifika programlarının tercih edilmesindeki neden nedir?

Kanada Diploma Programları Neden Tercih Edilir?

Kanada gerek ekonomik kalkınmışlığı gerekse de eğitim konusundaki kalitesi ile oldukça başarılı bir ülkedir. Kanadalı öğrencilerin dahi çok rağbet gösterdiği Kanada diploma programları öğrenciler için mesleki hayata daha kısa sürede atılma anlamına gelir. Bunun yanı sıra eğitim süresinin daha kısa olması Kanada kolejlerine daha az eğitim ücreti yatırılması anlamına gelir.

Uluslararası öğrencilerin Kanada kolejlerinde eğitim almak istemelerinin bir nedeni de kabul şartlarıdır. Çünkü Kanada üniversiteleri dünyanın en iyileri arasında kabul edildiğinden kabul şartları oldukça zorlayıcıdır. Bu nedenle de pek çok öğrenci Kanada üniversitelerine girmeyi denemez bile. Siz de kabul şartları daha düşük olan Kanada diploma programları ya da Kanada sertifika programları ile kaliteli bir serüvene adım atabilirsiniz.

Kanada Sertifika Programları Bölümleri

Kanada sertifika programları ile eğitim alabileceğiniz bölümler oldukça çeşitlidir. Bazı kolejlerin 120’ye varan bölüm sayısı öğrenciler için göz kamaştırıcı bir seçenek olurken aşağıda eğitim alabileceğiniz belli başlı bölümler vardır.

 • İşletme,
 • Uluslararası Ticaret,
 • Lojistik,
 • Finans ve Muhasebe,
 • Turizm ve Otelcilik,
 • Aşçılık ve Gastronomi,
 • Mühendislik,
 • Sağlık,
 • Hukuk

Yukarıda sayılan oldukça prestijli bölümlerden bir tanesinde eğitim alarak Kanada’da çalışma şansı da elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Kanada’da sertifika almanın en önemli ayrıcalıklarından bir tanesi olan eğitim sonrası kariyere gelin daha yakından bir göz atalım!

Kanada’da Çalışma İzni

Kanada sertifika programları ile çalışırken veya mezun olduktan sonra çalışma izni almanız mümkündür. Eğitim alırken çalışma hakkı genellikle tercih edilmese de finansal açıdan ailesine katkı sağlamak isteyen öğrenciler için bu oldukça kaliteli bir seçenektir. Haftada 20 saate kadar part-time bir işte çalışarak hem eğitim alıp hem de para kazanabilirsiniz. Aldığınız eğitime göre bir işte çalışmanız sizin için yeni fırsatlar doğuracağından iş seçimi yaparken çok dikkatli olmalısınız.

Kanada’da mezun olduktan sonra çalışma şansı elde etmek hemen her öğrencinin hayalidir. Bu nedenle de Kanada kolejlerinden mezun olduktan hemen sonra co-op programları kapsamında staja başlarsınız. Sonrasında ise çalışma izni ile kariyerinize yön verebilirsiniz. Öğrencilerin hayatını şekillendiren bu fırsatı siz de mutlaka kullanmalısınız.

Kanada Sertifika Programları ve Kanada Diploma Programları Başvuru Şartları

Kanada diploma programları başvurusu yaparak oldukça değerli bir adım atıyor olabilirsiniz. Peki, bu sürecin başlaması adına sizi nasıl bir süreç bekliyor? Kabul şartları neler? Gelin daha yakından bir göz atalım!

Öğrencilerin sağlaması gereken kabul şartları okuldan okula değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle Kanada sertifika programlarından kabul almak için okulun taleplerini eksiksiz bir şekilde karşılamalısınız. Okula bağlı olarak değişkenlik gösterse de Kanada diploma programları başvurusu için talep edilen belgeler şunlardır.

 • Transkript
 • Diploma
 • CV
 • Başvuru ücreti
 • Pasaport
 • TOEFL – IELTS Skoru

Kanada Sertifika ve Diploma Programları ve Kanada Eğitim için bizi arayın.

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım