Kanada’da Üniversite

Kanada’da Üniversite

Kanada’da Üniversiteler

Kanada’da sınav sistemi!

Kanada’da üniversite okuyan veya okumak isteyen öğrencilerimiz bu konuda oldukça şanslıdır diyebiliriz. Kanada’da üniversitelerin birçoğunu devlet üniversiteleri oluşturmaktadır. Bunun da çok sayıda avantajı vardır. Bu avantajlardan en belirgin olanı ise şudur; Kanada’da devlet üniversitelerini devlet denetler. Bu denetlemeler baştan savma değil oldukça sıkı bir şekilde üniversiteler denetlenmektedir. Ayrıca Türkiye’de ki sınav ve eğitim sistemlerinden oldukça farklıdır Kanada’da eğitim sistemi. Türkiye’de üniversiteye gidebilmeniz için gerekli olan birçok sınav vardır. Ve bu sınav sistemi sürekli değişmektedir. Öğrenciler değişen sınav sisteminin stresine girerek, sınavlarda başarısız olabiliyorlar. Her sene bildiğinizin dışında başka bir sınav sistemi ile karşı karşıya kalıyorlar. Buda başarı oranını oldukça düşürmektedir.

Kanada’da üniversite sınavına son!

Kanada’da üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Lisede okuyup çalıştıklarınızın hepsini size bir sınavda soran ve hepsini doğru yapmanızı bekleyen bir sistemde yoktur. Herhangi bir sınav stresine girmeden sadece öğrenerek, üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Üniversiteye geçiş yapmak için lise diplomanız size yeterli olacaktır. Yani lisede yıllarca öğrendiğiniz şey, lisedeki çabanız ile üniversiteye geçmek bu kadar kolay olacaktır. Birçok öğrenci yurtdışında eğitim almak istemektedir. Gelecekleri için en doğru kararı vermeye çalışıyorlar. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için, en uygun ülke Kanada’dır. Hem sınav sistemine hem de verilen eğitime bakacak olursak gerçekten çok sayıda ülkede verilen eğitimden daha kaliteli bir eğitim verildiğini siz de göreceksiniz.

Hayallerinizde mesleğe ulaşmanın zamanı geldi mi?

Kanada’da üniversite okumanın avantajları oldukça fazladır. Örneğin Türkiye’de ki gibi çok sayıda sınava girmeden istediğiniz bölümü seçerek eğitiminize başlayabilirsiniz.  Lise diploması ile kendinizi hangi bölümde daha iyi hissediyorsanız ya da hangi mesleği yapmak istiyorsanız Kanada’da istediğiniz bölümü üniversitede çok rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. Türkiye’de sizin geleceğinizi sınavlar ve sınavlardan aldığınız puanlar belirlerken Kanada’da sadece istediğiniz meslek ve ilgi alanınız bunu belirler. Üstelik en az iki dil de öğrenme avantajına sahip olabilirsiniz. İngilizce ve Fransızca öğrenebilirsiniz. Ve kısa bir zamanda akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz.

Türkiye’de İngilizce ve Fransızca kurslarına tonlarca para harcamanız gerekirken, Kanada’da Türkiye’de ki vakıf üniversitelerine verdiğiniz para ile eğitiminizi devam ettirebilirsiniz. Eğer Kanada’da üniversiteyi bitirmiş ve Kanada’da çalışmak istiyor iseniz, üniversiteyi bitiren her yabancı öğrenciye üç yıl çalışma ve bunun yanında oturum izni verilir. Buradaki iş tecrübeniz kariyer hayatınızda size avantajlar sağlamaya devam edecektir. Geleceğiniz için bir altın bileziğe sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, lisede aldığınız eğitime önem vererek, lise diplomanız ile bir üniversiteye yerleşmek. Tabiî ki yapmaktan zevk aldığınız ve ilgi alanınızın olduğu bir mesleği seçerseniz daha mutlu bir çalışma hayatınız olacaktır. Unutmayın ki Kanada’da üniversite okumak hayalinizde ki mesleğe oldukça yakındır.

 

Bilgi İstek Formu için Tıklayınız

Tıklayın Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım