Kanada’da Dil Eğitimi Almak ve Çok Kültürlü Yaşam

Kanada’da Dil Eğitimi Almak ve Çok Kültürlü Yaşam
25 Mart 2019 - Uncategorized

Kuzey Amerika’nın gelişmiş refah ülkesi Kanada, son yıllarda dil eğitimi almak isteyen binlerce yabancının ilgi odağı oluyor. Her ne kadar, Kanada’da kış ayları oldukça soğuk ve sert hava şartları eşliğinde geçse de, Kanada’nın yaşamsal anlamda sunduğu gelişmiş imkanlar bu durumu bir nebze unutturuyor ve ilgiyi üzerinden kaybetmiyor. Kanada dil eğitimi konusunda popüler olmasını birkaç farklı sebebe borçlu. Ülkenin demografik yapısına baktığımızda, 37 milyonluk nüfusun %40’ı İngiliz ve Fransız kökenli Kanada vatandaşlarından oluşuyor. Geri kalanı ise İngiliz, Fransız, Alman, İtalyan, İskoç, İrlandalı, Asyalı, Kızılderili, Musevi, Çinli, Afrikalı, İskandinav, vb. gibi halklardan meydana geliyor. Özellikle büyükşehirlerde çok kültürlü yapıya sahip Kanada dil eğitimi alanlar için bulunmaz bir fırsat ortamı sağlıyor. Tabi ki ülkenin iki resmi dilinin olması da dil eğitimi konusunda etkili oluyor. %60 İngilizce ve %30 Fransızca kullanılan ülkede kalan %10’luk kesim de İtalyanca, Almanca ve yerli dillerini konuşmaktadır. Okuma – yazma oranının %98 civarında olması ve verilen eğitim kalitesinin yüksek olması da, Kanada’da dil eğitimi almak düşüncesini çekici kılmaktadır.

Çok Kültürlü Yaşamın Dil Okulu Öğrencilerine Etkileri

İngiliz ve Fransız kökenli bireylerin oluşturduğu Kanada halkı, zaman içinde iki farklı toplumu ve kültürü bir potada eriterek saygın, hoşgörü temelli ve barışçıl bir yaşam tarzında buluşuyor. İngiliz ve Fransız kökenli vatandaşlara nazaran Kanada nüfusunun küçük bir yüzdesini oluşturan yerli Kızılderili vatandaşlar da mevcut hoşgörü ortamında barış içinde yaşamaktadır. Ülkenin yüzölçümünün çok büyük ve nüfusun yüzölçümüne oranının çok düşük olması da kalifiye iş gücü ihtiyacını doğurmuş ve Kanada, zaman içinde kalifiye işçi ve beyaz yakalı ihtiyacını karşılamak için göçmen alımı gerçekleştirmiştir. Göçmenlerin de bu barışçıl topluma adapte olması ile günümüzde Kanada, suç oranının en düşük olduğu ülkeler arasında yer almaktadır.

Tüm bu etkenler ışığında Kanada dil eğitimi alanlar için popülaritesini korumakta ve tercih sebebi olmaktadır. Çok kültürlü yaşam, zengin bir sosyal hayat imkanı sunarken, farklı toplumlardan bireylerin bir araya gelmesi de İngilizce eğitimine pozitif etki ediyor. ” Kanada’da dil eğitimi ne kadar ?” sorusunu soranlar için de, Kanada dil eğitimi ücretleri Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’ne oranla oldukça makul düzeyde olup, çok kültürlü yaşama katkı sağlamaktadır. Kanada dil eğitimi alternatifleri hakkında bilgi almak, dil okulu başvurusu ve Kanada dil eğitimi vizesi başvurusu konularında profesyonel yardım almak için konusunda uzman personelleri ile yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetleri veren kurumlardan desteak alabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım