Kanada’da Dil Eğitiminin Avantajları Nelerdir

Kanada’da Dil Eğitiminin Avantajları Nelerdir
27 Mart 2019 - Blog

İngilizce dil eğitimi almak isteyenlere zengin alternatifler sunan Kanada, sosyal imkanlar açısında da oldukça tatminkardır. İngilizce pratik yapma imkanı sunan sokak hayatı, ekonomik yaşam standartlarıyla öğrenciler için kaçırılmayacak fırsatlar sunar. Farklı bölgelerde hizmet veren Kanada dil okulları dünya insanı olmak isteyenler için özel tekliflerle doludur.

  Ana Dili İngilizce Olan Ülkede Eğitim Ayrıcalığını Yakalayın!

  Ülkede en çok tercih edilen bölgeler arasında; Calgary, Victoria, Montreal, Vancouver ve Toronto sayılabilir. Sosyal ortamda ve boş zamanlarda şehir hayatının içinde kalacak olan adaylar, ana dilin İngilizce olduğu ülkede eğitim ayrıcalığını yaşayabilirler.

  Amerikanlar ve İngilizlerle karşılaştırıldığı zaman çok daha akıcı, anlaşılır ve sade bir dile sahip olan Kanadalılar, bu dili öğrenmek isteyenlere kucak açar. Günlük hayatta pratik yapma imkanı bulan öğrenciler, “Kültür Şoku” olarak tanımlanan olguyu kısa sürede üzerlerinden kolayca atabilirler.

  Zengin Sosyal İmkanlar

  Üniversiteler ve Kanada dil okulu kampüslerinde sunulan sosyal imkanlar, ülkeyi ve bulunduğu şehri daha yakından tanımak isteyenlere sınırsız seçenek sunar. Önce;

  * Yasal çalışma izni ve ardından

 * Kanada vatandaşlık hakkı almak isteyenler için de önemli bir fırsat yaratan dil okulları akademik anlamda kariyer planını yapanlara da fırsat eşitliği sağlar.

  Yurt dışı eğitim maliyetleri ailelerin gözünü korkutan bir başlıktır. Oysa Kanada, sunduğu eğitim kalitesi, sosyal imkanlar ve bütçelerle kıyaslandığı zaman pek çok Avrupa ülkesine oranla maliyet avantajı getirir. Genç öğrenciler ve aileleri tarafından tercih edilen ülkede dil okulu konaklama seçenekleri arasında; öğrenci evi, yurt ve aile yanı sayılabilir.

  Çok Kültürlü Bir Ülkede İnsan Haklarına Verilen Değer

  Çok kültürlü bir ülke olan Kanada’da insanlar arasında din, dil, ırk ayrımı yapılmaz. Bu özelliğiyle Müslüman Türkler için sayısız avantaj barındıran ülke, sosyal eşitlik arayanlara kucak açar. Dil ve üniversite eğitiminin yanı sıra yaz okulları açısından da zengin alternatiflere sahip olan Kanada, kaliteli eğitim anlayışıyla açık ara fark yaratır. Dünyanın her yerinden öğrencilerle karşılaşılabilecek olan okul koridorları adeta bir kültür mozaiğidir.

  Ülkemizden Kanada’ya dil eğitimi için gidenlerin sayısı her sene %30 civarında artış göstermektedir. Bunda aday öğrencilerin aldığı hizmetin kalitesinden memnun kalması önemli rol oynar. Değişen, gelişen ve globalleşen ekonomik ve yaşamsal talepler pek çok kişinin yurt dışı deneyimi kazanmasını zorunlu kılarken, Kanada bu talepleri en iyi şekilde karşılamayı başarmaktadır.

  Kanada Dil Okulları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Öğrencinin eğitim süresi ve konaklama tercihine bağlı olarak Kanada dil okulu fiyatları değişiklik gösterir. 4 haftadan 48 haftaya kadar değişen eğitim içerikleri, Kanada Doları üzerinden bütçelenir.

  Kayıt, kitap, rezervasyon, konaklama, sigorta ve transfer ücretleri eğitim bütçesinin dışındadır ve yapılması zorunludur. Haftalık ders saatleri de fiyatı etkiler ve ders saatleri 24 ila 40 saat arasında kişinin ihtiyaçları göz önünde tutularak planlanır.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım