Kanada’da Eğitim Fırsatları Ve Danışmanlık Hizmetleri

Kanada’da Eğitim Fırsatları Ve Danışmanlık Hizmetleri
16 Şubat 2019 - Blog Makale

Günümüzde kanada dil okulları birçok seçeneğe ayrılmaktadır. Her birinin eğitim kalitesi, hocaları ve akademisyenleri ile birlikte fark yaratmaktadır. Bu okullarda başta İngilizce ve Fransızca olmak üzere birçok farklı dünya dillerini öğrenmek mümkündür. Bu alanda yapılan kanada dil okulu danışmanlığı hizmetleri doğru okulun seçimi için yönlendirici olmaktadır. Her bütçeye ve talebe uygun seçenekler kataloglar halinde sunuluyor.

Dil Okulu Danışmanlığı Hizmetleri

Hangi okulun en uygun seçenek olduğuna dair danışmanlık hizmeti alınabilir. Bunun için bir bilgi istek formu doldurmak yeterli olmaktadır. Bu form söz konusu danışmanlık hizmetlerinin kurumlarında yer alıyor. Daha pratik bir uygulama için online alanlar da tercih edilebilir. Formda ad- soy ad gibi kişisel bilgiler doldurulmalıdır. E-posta ve telefon numarası da iletişim bilgileri kısmına eklenmelidir. Dil okulu kategorisinde ise öğrencilere beş adet seçenek sunuluyor. Bunların ilk üçünde dil okulu, üniversite eğitimi ve de serifika- dil okulu programları yer alıyor. Kişiler eğitim taleplerine göre bu seçenekler arasından birini seçebilir. Aynı zamanda sunulan seçenekler arasında çeşitli Kanada şehirleri de yer alıyor. Toronto ve Victoria okunabilecek Kanada dil okullarında ilk iki seçenekte bulunmaktadır. Diğer şehirler sırasıyla Montreal, Calgary, Vancouver ve Diğer seçenekleridir. Bilgi istek formunun en alt kısmında ise bilgi – mesaj kısmı yer almaktadır. Öğrenciler bu alana istedikleri bilgiler doğrultusunda sorular yazabilirler. Daha sonra gönder kısmına tıklayan kişilere aynı hafta içerisinde cevap gelmektedir. Cevabın içerisinde fiyatlar ve herkesin alması gereken bilgiler de yer almaktadır.

Diğer Danışmanlık Hizmetleri

Öğrencilerin faydalanabileceği danışmanlık hizmetleri bununla sınırlı değil. Aynı zamanda söz konusu okulların seçiminden sonra zorlu bir vize süreci daha kendilerini beklemektedir. Bu sürecin en kısa ve rahat bir şekilde tamamlanması son derece önemlidir. Hangi belgelerin kaç adet istendiği danışmanlık hizmetlerinin bir kolu olarak ifa ediliyor. Bununla birlikte sigorta işlemleri için de aynı danışmanlık firmaları aktif olarak hizmet etmektedir. Kanada vizesine eklenmesi zorunlu olan sigorta poliçesi hakkında bilgi almak mümkün hale getiriliyor. Son olarak bir diğer danışmanlık hizmetleri de uçak bileti işlemlerini kapsıyor. Yanına alınması zorunlu olan belgelerin yanı sıra yük ve bavul sınırlamaları gibi reel bilgiler de sunulmaktadır. Bu danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için telefon ya da mail kullanılabilir. Tüm cevaplar ve danışmanlık hizmetleri okula kayıt işlemlerine kadar sürmektedir. Öğrencileri Kanada’da bekleyen eğitim fırsatları da sunulmaktadır.

Kanada Dil Okulu Fiyatları Nedir?

Öğrencilerin bölge seçimlerine göre kanada dil okulu fiyatları değişkenlik göstermektedir. Alınan danışmanlık hizmetleri sonucunda bütçeye ve eğitim talebine uygun okulları seçmek mümkündür. Bunun için bir ya da iki günlük ortak çalışma yeterli olmaktadır. Aynı zamanda fiyatları belirleyen bir diğer unsur zamandır. Yarım dönemlik okuyanlar daha az öderken, dönemlerin sayısı arttıkça ücretler de artmaktadır.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım