Kanada’da Konaklama ve Dil Okullarının Farkı

Kanada’da Konaklama ve Dil Okullarının Farkı
18 Temmuz 2019 - Blog

Birleşmiş milletler tarafından dünyanın en yaşanılır ülkelerinden birisi seçilen Kanada dil okulları anlamında da oldukça ileridedir. Yaşanabilir şehirleri her zaman için en yüksek sıralarda bulunan Kanada’nın demografik yapısı da genel olarak çok kültürlüdür. Fazlasıyla göç alan bir ülke olmasına rağmen İngilizce kapasitesi oldukça yüksektir. İngilizce dil eğitiminde üst sıralarda yer alan ülkede aynı zamanda Fransızca eğitim almak da mümkün. Kanada’nın iki resmi dili olması nedeniyle bu iki dili de en kaliteli şekilde öğrenmek mümkün.

Kanada’da konaklamak ve yaşamak oldukça yüksek bir refah içerisinde yaşamak demektir. Dil eğitimi için gelen öğrenciler, dil eğitimlerinin en fazla verildiği şehirler olan Toronto, Vancouver, Victoria, Halifax, Montreal ve Calgary gibi şehirlere gitmektedir. Quebec eyaleti, İngilizce ve Fransızca’nın en fazla konuşulduğu bir eyalet olması nedeniyle ikisini birden öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.

CAD yani Kanada Doları, ülkenin resmi para birimidir. Bu para birimi oldukça güçlü bir para birimi olmasından dolayı da refaha etki etmektedir. Diğer para birimlerine karşı avantajlı olmasından ötürü yaşam ve konaklama gibi temel ihtiyaçların alımında da kolaylık sağlar. Bu gibi ihtiyaçların maliyetlerinin düşüklüğü, refahı yükseltirken çok daha iyi eğitim alınmasına neden olmaktadır. Kanada’nın güvenli ortamı ve huzurlu yapısı sebebiyle Kanada dil okulu ile eğitim almak her açıdan avantajlıdır.

Kanada’da Nasıl Konaklanır?

Dil okulunuza gitmeden önce danışmanlık şirketiniz tarafından bir konaklama fırsatı sunulabilir. Gittiğiniz şehirde oldukça iyi bir şekilde yaşama fırsatına sahipsiniz. Kanada dil okulları bazen sizlere konaklama imkanı da sunabilmektedir. Sizin gibi pek çok uluslararası öğrenci olmasından ötürü, konaklama sunan dil okulları daha fazla tercih edilmektedir.

Bunun yanında internet üzerinden farklı platformlarda pek çok evi görüntüleme ve sahibiyle görüşme fırsatına sahipsiniz. Genel olarak emlak fiyatlarının oldukça uygun olması nedeniyle sorunsuz bir kiralama yapılabilir. Bunların yanında ailelerin yanında yaşayarak hem yabancı dilinizi geliştirebilir hem de daha iyi bir ortamda konaklama yapabilirsiniz.

Kanada Dil Okulları Neden Farklı?

Kanada dil okullarının farklı olmasının en büyük sebeplerinden birisi resmi dilinin İngilizce olması ve çok kültürlü bir yapıya sahip olması. Kanada’nın yerlileri ve sonradan gelerek vatandaşlık alan kişilerle iletişim kurabilmek oldukça önemlidir. İletişimde direkt olarak yabancılarla konuşmak ve onlarla rahatlıkla dilinizi geliştirmeniz mümkündür. Kanada insanın kibar ve hoşgörülü davranışları nedeniyle daha iyi bir yabancı dil deneyimiyle kısa sürede eğitim alabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım