Kanada”da Nasıl Yaşanır

Kanada”da Nasıl Yaşanır
10 Ekim 2018 - Blog Makale

Kanada’da yaşamak, hayatınızı değiştirecek bir deneyim olabilir. Modern şehirler tarafından geliştirilmiş fakat aynı zamanda harika kırsal alanlarla içinizi huzurla dolduracak olan bu ülkede Kanada dil okulu seçenekleri de oldukça fazladır. Her yıl birçok birey bu güzel ülkenin, çeşitli kentlerine dil öğrenme amacıyla gelmektedir. Kanada, ziyaretçilerine hem batı dünyasında bulunan tüm modern olanakları sunar hem de doğal güzellik görmek isteyenleri mutlu eder. Kanada aynı zamanda, Birleşmiş Milletler yıllık İnsani Gelişme Endeksi’nde bir numaralı sırada yer almaktadır. Hal böyle olunca da bu ülke çeşitli nedenlerle göç alır. Çünkü ülkede eğitim, okul, iş fırsatları ve yaşam beklentileri oldukça kalitelidir.

KANADA’DA NASIL YAŞANIR?

Kanada eğitim bakımından oldukça çeşitli seçeneklere sahiptir. Özellikle dil eğitimi almak isteyen insanlar bu ülkeyi öğretimlerin kalitesinden ötürü tercih etmektedir. Kanada’da diğer ülkelerle kıyaslandığında konut maliyetleri çok daha ucuzdur. Bu da eğitim için oraya giden insanların konaklamaya fazla ücret vermeyeceğinin garantisidir. Kanada’nın nüfusu yaklaşık 32 milyondan oluşmaktadır. Konuşulan ana diller Kanada’nın resmi dilleri olan İngilizce (yüzde 59) ve Fransızca (yüzde 23)’dır. Bunun yanı sıra diğer diller de yüzde 18’lik bir nüfusu kapsamaktadır.

Peki Kanada’nın iklimi nasıldır?

Kanada’da kışlar uzun ve soğuk geçmektedir. Fakat yaz ayları da sıcak olur. Kısacası Kanada, dört mevsimi de deneyimleyen ülkelerden birisidir.

NEDEN KANADA’YI TERCİH ETMELİYİZ?

Kanada dil eğitimi açısından öğrencilere çok fazla seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler kalitelidir ve öğreniminizi eğlenerek ve kültürünüzü geliştirerek tamamlarsınız. Peki neden tercihimiz Kanada olmalıdır?

 • Kanada, Kuzey Işıklarını (Aurora Borealis) izlemek için en iyi fırsatları sizlere sunmaktadır. Doğaya ait tüm güzellikler Kanada’da sizinle olacaktır.
 • Buzdan bir otelde uyuma imkanı elde edebilirsiniz. Kanadalılar, her kış buzla kaplı güzel otellerde vakit geçirmektedir. Burada barlar, yakalar bile buzlardan oyulmuştur.
 • Gerçek bir Jurassic Park hayranı mısınız? O Halde Saskatchewan’daki Grasslands Ulusal Parkı’nın Doğu Bloğu’ndaki dinozor fosillerini kesinlikle görmelisiniz. Bu bölge ciddi anlamda turist popülasyonuna sahip en ilgi çekici yerlerden birisidir.
 • Kanada’da ne yeriz?
 • Kanada eğitim açısından sizlere birçok avantaj sunan bir ülke evet ama buradaki yaşam nasıl? Ya da en temel ihtiyacımızın olan yemek yemeyi nasıl giderebiliriz? Kanada eğitim programlarına katılan öğrenciler genellikle ilk olarak Kanada’nın yemekleri hususunda araştırma yaparlar. Biz de size bu yazımızda Kanada’nın yemek kültürünü tanıtacağız. Klasik Nanaimo barlarından çeşnili tavuğa kadar, bazı yiyecekler Kanada mutfağı için son derece ikoniktir.
 • Peki nedir Kanada’nın en meşhur yemekleri?
 • Poutine: Bazı Kanada yemekleri, dünyaca ünlüdür. Poutine de onlardan birisidir. Çıtır çıtır kızartmalar, peynir kıvrımlar ve zengin sosların tek bir yemekte birleştiğini düşünsenize. Bu malzemelerin hepsi rüya yemeklerini yaratmak için birleşir. Bu Kanada yemeği o kadar popülerdir ki, dünyanın her yerinde de rahatlıkla bulunabilir.
 • Bannock: Lezzetli ve çok yönlü olan Bannoc, Kanada’nın Aborijin halkının diyetlerinde önemli bir yerde bulunmaktadır. Temel malzemesi ekmek olan Bannock, farklı birçok malzeme ile harmanlandığı için her türlü ağız tadına da hitap edebilmektedir. Mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.
 • Nanaimo Bar: Nanaimo barın tarihi, 1953 yılına Vancouver şehrine dayanmaktadır. Hiçbir pişirme gerektirmeyen, yani “raw” diyebileceğimiz Nanaimo barlar yapma kolaylığı sayesinde Kanada’da favori tatlı haline gelmiştir.
 • Saskatoon Turtası: Kanada dil okulu fırsatları için bu ülkeye gelen genç öğrencilerin en sevdiği tatlı çeşidi de Saskatoon turtasıdır. Saskatoon genellikle tatlı ve bademsi bir tada sahiptir. Ve bu da onu mükemmel bir pasta için ideal bir aday haline getirir. Gerçekten, bu tatlıdan bir parça tattığınızda hayatınız değişecek.
 • Peameal Bacon: Pastırma üzerindeki bu özel Kanada bükümleri, kesilmiş, sertleştirilmiş ve daha sonra mısır unu içinde yuvarlanarak hazırlanmış, kendine özgün bir tada ve dokuya sahip yemeklerdendir.
 • Bezelye Çorbası: Kanada’nın en iyi yiyeceklerinden birisidir bezelye çorbası. Bu harika çorba, geleneksel olarak bezelye, domuz eti kremalı lezzetleri bir araya getirilerek oluşturulur. Özellikle kışın çok hoşunuza gidecek.
 • Eğer sizler de Kanada dil eğitimi almak için bu güzel ülkeye gelecekseniz, Kanada’nın muhteşem yemek kültürünün de tadına bakmalısınız.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım