Kanada’da Yabancı Dil Eğitimi

Kanada’da Yabancı Dil Eğitimi
02 Temmuz 2020 - Blog

Kanada’da Yabancı Dil Eğitimi

Kanada dil okulu konusunda kendisini kanıtlamış bir ülkedir. Bu ülke sadece yabacı dil eğitimi vermemekte aynı zamanda kişileri kültürel anlamda da zengin bir hale getirmektedir. Ülkede kökleşmiş ve yıllardır bu hizmeti sunan birçok kaliteli dil okulu bulunmaktadır. Öğrencilerin Kanada dil okulları eğitimi alması onlara mükemmel bir ayrıcalık sunacaktır. Kanada’nın resmi dili Fransızca ve İngilizcedir. Bu nedenle ülkede bu iki dilde de dil okulu eğitimi sunan kurumlar bulunmaktadır.

Peki Kanada’da İngilizce eğitimi veren kurumların programları nelerdir? Gelin beraber bakalım:

  • Birebir İngilizce Eğitimleri
  • Genel İngilizce Eğitimi
  • Akademik İngilizce Eğitimi
  • Standart Testlere Hazırlık Eğitimi
  • İngilizce Öğretmenleri Eğitimi
  • İş İngilizcesi Eğitimi

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada dil okulu fiyatları, Kanada’da öğrencileri zorlayan yüksek rakamlar değildir. Aslında her bütçeye uygun İngilizce eğitim programı bulmak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra ülkenin öğrenci politikası da öğrencilerin Kanada’da daha rahat etmesini sağlamaktadır.

Kanada dil okulları için birçok kentte eğitim almak mümkündür. Gelin Kanada’nın önemli kentlerini tanıyalım:

Toronto: Toronto, oldukça soğuk bir bölgedir. Bu şehrin tercih edilmesinin en önemli sebebi New York’a 2 saatlik uçuş mesafesinde bulunmasıdır. Toronto ayrıca en yaşanabilir 5 kent listesinde yer almaktadır. Toronto diğer kentlere nazaran oldukça canlıdır. Öğrenciler burada sıkılmayacak ve birçok kültürel aktivitelere katılma imkanı bulacaktır.

Vancouver: Dünyanın yaşanabilir 3 şehri arasında yer alan Vancouver için Kanada’nın en önemli turizm kenti dememiz mümkündür. Bu kent ayrıca sanat anlamında da ön plana çıkmaktadır. Mimari olarak da harika yapılara sahip olan kent özellikle kendisini sanat alanında geliştirmek isteyen öğrenciler için önemlidir.

Halifax: Halifax, birçok üniversiteyi barındırmasıyla ön plana çıkmaktadır. Ülkenin diğer kısımlarına nazaran kışlar burada daha yumuşak geçer. Eğer sakin bir öğrencilik geçirmeyi planlıyorsanız bu kenti tercih edebilirsiniz.

Kanada Eğitim İçin En İdeal Ülke

Kanada dil okulu, dil eğitimi almak için en ideal seçimlerden birisi olacaktır. Kanada dil okulları kalitesi anlamıyla da ön plana çıkmaktadır. Kanada’da eğitimi genellikle Türkiye’de 4 senelik üniversite bölümlerinden mezun olanlar tercih etmektedir.Kanada'da Dil Eğitimi Almak ve Çok Kültürlü Yaşam

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım