Montreal
17 Ağustos 2020 - Blog

Montreal Hakkında

Montreal, Kanada’nın Toronto’dan sonra en büyük ikinci şehri olarak bilinmektedir. Quebec Eyaleti’nin nüfusunun neredeyse yarısından fazlası Montreal’de ikamet etmektedir. Bunun yanı sıra Montreal Kuzey Amerika’nın en Avrupalı kenti olarak bilinmektedir.

Montreal, Kanada’nın diğer şehirleri gibi son derece sulak ve yeşil bir alana sahiptir. Sanayi Devrimi sonrasında şehirleşmesi ile birlikte modern ve şık bir görünüme sahip olan şehir de Fransız mimarisi hüküm sürmektedir. Bunun yanı sıra dünya da sadece 11 kentte bulunan UNESCO City of Design ödülüne de sahiptir. Bu nedenle kentin gerçekten muazzam bir görünüme sahip olduğunu ifade edebilmektedir. Şehir, üniversite ve Kanada dil okulları açısından da gelişmiştir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan McGill Üniversitesi ille birlikte toplamda 4 adet üniversiteye ev sahipliği yapması nedeni ile şehirde ki genç nüfus oldukça fazladır. Montreal şehrinin yerlileri ise sıcakkanlı ve yardımsever bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Montreal’da dil eğitimi almanız durumunda hiçbir şekilde yabancılık çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Montreal Dil Okulları

Montreal, Paris’ten sonra en fazla Fransızca konuşulan şehir olarak bilinmektedir. Bu nedenle İngilizce’nin yanı sıra şehir de en iyi Fransızca’yı da öğrenebilmeniz mümkündür. Günümüzde pek çok öğrenci dil eğitimi almak için Kanada’nın Montreal şehrini tercih edebilmektedir. Kanada’nın eğitim ve dil okulları açısından dünyanın en gelişmiş şehirleri arasında yer aldığı bilindiğinden Montreal’ın da dil eğitimi alınabilecek en iyi şehirler arasında olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Özellikle şehir de 4 tane üniversite olması ve şehrin genç nüfusunun fazla olması şehre gelen öğrencilerin yabancılık çekmemesini sağlar. Bunun yanı sıra üniversiteler şehrin kültürel açıdan da gelişim göstermesini sağlamaktadır. Siz de Kanada’da dil eğitimi almak istiyorsanız Montreal’ı tercih edebilirsiniz.

En İyi Montreal Dil Okulları

En iyi kavramı kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Montreal da birbirinden kaliteli ve farklı özellikler de pek çok Kanada dil okulu bulunmaktadır. Siz de Kanada dil okulu fiyatları ve özellikleri ile ilgili detaylı araştırma içerisine girerek kendiniz için en iyi Montreal dil okulunu kolayca bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım