Montreal Dil Okulları

ILSC Dil Okulu Montreal

Dinamik ve kaliteli eğitim programlarıyla, her zaman en iyi teknolojiyi kullanmaya özen göstererek 20...

Detaylı Bilgi Al
EC Dil Okulu Montreal

EC Montreal Okulu binası şehir merkezindedir  ve okulda en çok tercih edilen dil Fransızca’dır....

Detaylı Bilgi Al

Montreal Dil Okulları

Montreal Dil Okulları Hakkında

Kuzey Amerika’nın en Avrupalı şehri olarak bilinen Montreal, Quebec Eyaletine bağlıdır. Kanada’nın Toronto’dan sonra en kalabalık şehridir. Köklü bir tarihe sahip olduğu için oldukça eski ancak bir o kadar da modern görünüme sahiptir.

Montreal Nerede? Ulaşım Nasıl?

Quebec Eyaletinin en büyük şehri olan Montreal, eyalet nüfusunun %80ini taşımaktadır. Paris’ten sonra en çok Fransızca konuşulan kent olarak bilinmektedir. Eyaletin güneybatısında yer alan şehir, başkent Ottowa’ya 190km uzaklığa sahiptir. Saint Lawrence Nehri ile Ottawa Nehri’nin birleştiği yerde ada şehri olarak kurulmuştur. Ada şehri olması, Montreal’i önemli bir liman kenti yapmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel donanımıyla turist çeken şehir, aynı zamanda 4 üniversiteye sahiptir.

Şehre en yakın havaalanı, Montreal Pierre Elliott Trudeau International Airport’tur. Havaalanı şehre 21 km uzaklıktadır. Otobüs, taksi, metro ve özel araçlarla ulaşıma açıktır. Şehir merkezine gidebilmek için metro yeterli olabilmektedir. Şehir merkezine gelindiğinde dikkat çeken en güzel ulaşım yolu Bixilerdir. Bixi, belediyenin hizmete açtığı bisikletlerdir. Özellikle turistlerin şehri gezmesi için kullanıma açılmışlar. Bununla beraber Bixi ile asla trafiğe girmenize gerek kalmadan bisiklet yollarınızı kullanmanız yeterli. Tüm şehri rahatlıkla gezebilirsiniz.

Montreal’de Sosyal Yaşam Nasıl?

Kanada için kültür birikiminin zirvesi olan Montreal, aynı zamanda tarihsel bir büyüye sahip. Şehirde yer alan kilise sayısı oldukça fazla. Buna binaen yüz çan kulesi şehri adını da taşımaktadır.  Avrupa’da görülen tarih ve kültür harmanı, Kuzey Amerika’da yalnızca Montreal’de görülebilir. Tüm kültürel faaliyetler o kadar çok işlenmekte ki Montreal’den boş dönmek imkânsız. Kendinizi hem kültürel anlamda hem de dil anlamında yenilenmiş hissedeceksiniz.

Montreal Dağı, Lachine Kanalı, Montreal Botanik Bahçesi, Eski Montreal Bölgesi ve elbette 1976 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış Montreal Olimpiyat Stadyumu görülmeye değer başlıca yerlerden.

Montreal Dil Okullarına Nasıl Gidilir?

Eğitim için gereken ilk adım kararınızı vermeniz. Bu noktadan sonra zaten her şey çok hızlı gelişecektir.kanadaegitim.net danışmanları ile sizin için doğru olan okula beraber karar verip sonrasında okul kaydı, vize başvurusu, konaklama, uçak bileti ve sigorta gibi aşamalara geçeceksiniz.Sizler de alacağınız eğitimin kriterlerine bağlı kalarak hazırlıklarınızı kanadaegitim.net danışmanları ile beraber tamamlayabilirsiniz.

Montreal Dil Okullarına Gitmenin Avantajları

Birçok dil eğitimi zenginliğine sahip olan şehir, İngilizce eğitiminde olduğu kadar Fransızca eğitiminde de oldukça başarılı. Paris’ten sonra en çok Fransızca konuşulan şehir, olması Fransızca öğrenmek isteyenlerin gözdesi haline gelmiş. Özellikle dil eğitimi amacıyla gelip burada yaşamını devam ettirme kararı alanlara bakıldığında, şehrin dil eğitiminin çok iyi olduğu anlaşılmakta. Hem her bütçeye uygun dil eğitimine sahip hem de pek çok şehre kıyasla daha ekonomik olan Montreal, eğitim sonrası dönüşünüzde iş imkânlarını değerlendirecek kadar iyi dil öğretiyor

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım