Montreal Şehri

Montreal Şehri
03 Aralık 2018 - Blog

4 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan Montreal, Toronto’nun ardından Kanada’nın ikinci büyük şehridir. Montreal, eskiden olduğu gibi Kanada’nın ticari başkenti unvanını Toronto’ya kaptırsa da günümüzde hala ticaret, sanat, kültür ve mimarlık için önemli bir merkezdir. Montreal’in içerisinde bulunduğu Quebec eyaleti, Kanada’nın geri kalanından kültürel olarak farklıdır çünkü bu bölgenin tek resmi dili Fransızca’dır. Montreal’de bulunan Kanada Dil Okulu, Fransızca eğitimi almak isteyenler için ideal noktalardan birisidir. Montreal, Paris’ten sonra dünyanın ikinci büyük Fransızca konuşan şehridir. Bu nedenle de bu bölgede dil öğrenmek hem keyifli hem de daha rahat olacaktır.

Montreal’in iklimi mevsimden mevsime çılgın bir biçimde değişim göstermektedir. Kanada’nın her yeri bildiğiniz gibi genellikle soğuk, yağışlı ve buzlu olur. İşte Montreal de böyle bir bölgedir. Eğer karı ve soğu seviyorsanız, burası sizin için ideal bir yer olacaktır. Montreal de yaz Kanada standartlarına göre sıcaktır. Ortalama günlük sıcaklık 23 – 27 santigrat arasında değişmektedir ancak bazı zamanlar 35 derecelik yüksekliklere de ulaşabilir.

MONTREAL’DE NE YAPILIR?

Eğer Fransızcanın eğitim dili olmasını istiyorsanız Montreal’de yaşamak sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır. Bunun yanı sıra İngilizce eğitim veren okullar da bulunmaktadır. Fakat bu okullar genellikle özel okullardır. Kanada dil eğitimi derslerini, üniversite dersleriyle de desteklemek mümkündür. Örneğin bir yandan yüksek lisans yaparken bir yandan dil eğitimi alma şansınız bulunmaktadır.  Kanada’nın en büyük Fransızca konuşulan şehri olan Montreal, kelimenin tam anlamıyla binlerce kültürel cazibe merkezine sahiptir. Müzelerden sanat galerilerine, tarihi mekanlardan farklı mimariye kadar Montreal’de herkes için bir şeyler vardır.

Şehrin kalbinde yer alan parklar, yaz aylarında popüler yürüyüş ve bisiklet parkurları sunar. Bu bölgelerde kış mevsiminde ise kızakla kayma imkanı bulabilirsiniz.

Montreal ayrıca Ulusal Hokey Ligi takımı, Canadiens gibi büyük spor takımlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Eğer spora ilgi duyuyorsanız bu şehir size kesinlikle iyi gelecek. Kanada eğitim açısından Montreal’i ön planda tutmaktadır.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım