Montreal’de Yaşam ve Kanada Dil Okulu Fırsatları

Montreal’de Yaşam ve Kanada Dil Okulu Fırsatları
12 Nisan 2019 - Blog

Kanada’nın ikinci büyük şehri olan Montreal, 1.9 milyon kent merkezi ve 3.7 milyon metropolitan nüfusu ile Dünya üzerinde Paris’ten sonra Fransızca konuşulan ikinci şehirdir. Ülkenin Güneydoğusunda yer alan Montreal, Fransızca konuşulan Quebec Eyaleti sınırları içinde yer alıyor ve Kanada’da Fransızca konuşan nüfusun %85’i bu şehirde yaşıyor. Şehirdeki tabelaların bile Fransızca olmasına karşın, İngilizce iletişim kurmak anlamında sıkıntı yaşanmıyor. Başkent Ottawa’ya 190 kilometre mesafedeki şehir ülkenin ekonomisinin can damarlarındandır. Avrupa ülkelerine ve özellikle Paris’i andıran atmosferi ile Kuzey Amerika’nın en Avrupalı şehri olarak anılmaktadır. Nemli karasal iklimin yaşandığı şehirde, kış ayları oldukça soğuk, uzun ve karlı geçmektedir. Öyle ki, kış mevsiminin en sert geçtiği dönemlerde -40ºC’leri görmek sürpriz olmuyor ve kış mevsimi uzun sürdüğü için kar da uzun süre yerde kalıyor. Yine de, bu sert kış şartları Montreal’da gündelik yaşamı, sosyal yaşamı ve iş yaşantısını asla etkilemiyor. Yüksek yaşam standartları ve gelişmiş şehircilik anlayışı Kanada dil okulları tercihini Montreal dil okullarından yana kullanmak isteyenler için dezavantaj olmuyor. Yaz aylarının ise 20ºC ve üzerinde seyretmesi ile hareketlenen sosyal yaşam, bu şehri cezbedici kılıyor.

Kanada’nın Rüya Şehri Montreal ve Kanada Dil Okulları

Kanada ekonomisinin en önemli iki şehrinden biri olan Montreal, Saint Lawrence ve Ottawa nehirlerinin kesişme noktasındadır. Ülkenin önemli ve büyük göllerini Atlas Okyanusuna bağlayan Saint Lawrence Denizyolu üzerinde önemli bir liman kenti olan şehir endüstrisi ile de dikkat çeker ve finans merkezlerinden olma yolundaki yerini de sağlamlaştırır. Haliyle iş imkanlarının bol olması da yoğun göç almasına sebep olmuştur. Ülkede en çok Türk göçmen de Montreal’de bulunuyor. Böylesine yüksek standartlara sahip bir şehir olması da Dünya çapında üne sahip birçok Kanada dil okulu alternatifinin bu şehrde bulunmasını sağlıyor. Montreal ekonomisinde, bilişim, elektronik, finans, uzay ve havacılık sanayi, kimya, telekomünikasyon, tekstil, orman ürünleri, tütün, eğitim, medya, ulaştırma endüstrileri başı çekmektedir.

Montreal’de Yaşam

Kanada dil okulları seçeneğini değerlendirmek isteyenler, Türkiye’den ortalama 13 saatlik uçak yolculuğu ile ulaşabilecekleri şehre adapte olmakta çok da zorlanmıyorlar. Yoğun göçmen nüfusu ve yerli halkın da sıcak, hoşgörülü tavrı kısa süre içinde alışmanızı sağlıyor. Kanada dil okulları‘na kayıt ve konaklama tercihiniz ile ilgili süreci atlattıktan sonra, Kanada’nın genelinde olduğu gibi çok kısa bir süre zarfında kendinizi doğanın kucağına atarak, eşsiz ormanlarda kamp ve yürüyüş yapabilir ya da ülkede bol miktarda bulunan göllerde olta balıkçılığı, kano gibi su sporları ile ilgilenebilirsiniz. Birçok kaliteli restorant, cafe ve bistro tarzı mekanların da bol miktarda bulunduğu şehirde eğlence hayatı da oldukça renkli. ILSC ve EC (English Language Centre) gibi önemli Kanada dil okulları bulunan şehirde sosyal yaşamın renkli olması ile birlikte alışveriş mekezleri, mağazalar ve şirketler akşam 5-6’dan sonra çalışmazlar. Bunun sebebi iş yaşantısının özel hayat ve sosyal hayatın önüne geçmesinin engellenmesidir.

Dünyanın önemli müzik festivallerinden Montreal Jazz Festivaline ev sahipliği yapan şehir, müzeleri, sanat galerileri, konser ve eğlence alanları, büyük parkları ile bu şehirdeki Kanada dil okulları tavsiye seçeneklerini değerlendirmek için ayrı bir neden oluyor.

Montreal şehrinde bulunan Kanada dil okulu alternatifleri hakkında daha fazla bilgi almak için www.kanadaegitim.net web sitesini ziyaret edebilir, sitede bulunan sekmeler vasıtası aklınıza gelebilecek birçok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca iletişim sekmesinden ulaşabileceğiniz farklı iletişim kanalları vasıtası ile profesyonel danışmanlara da ulaşabilir, birebir bilgi alabilmenin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım