Kuzey Amerika’nın en temiz ve bakımlı şehri kabul edilen Toronto, Kanada’nın en büyük ticaret merkezlerinden biri. Aynı zamanda 6 milyonluk nüfusu ile Ontoria Eyaletinin başkenti. Nüfusunun yarısından fazlasını, göçmenlerin oluşturduğu bilinmekte. Sadece bu açıdan bakıldığında dahi şehrin tercih edilme sıklığı dikkat çekmekte.

Toronto Nerede? Ulaşım Nasıl?

Kanada’nın Ontoria Eyaletinin başkenti olan Toronto, Kuzey Amerika’nın güvenli ve hayat dolu şehirlerinden biridir. Nüfusu ile Kanada için en kalabalık ikinci şehir olan Toronto, birçok mükemmelliğe sahip. Dünyanın en büyük şelalesi olan Nigara şelalesi, en yüksek kulelerinden biri kabul edilen Cn Tower, en uzun sokak Yonge Street ve son olarak dünyanın en büyük beysbol sahası Toronto’da bulunmaktadır. Bunların dışında ticaret ve turizm donanımı ile ülkeyi ayakta tutan bir şehir olduğu da söylenebilir. Toronto, Ontoria nehrinin kıyısında Don ve Humber ırmaklarının yanı başında ziyaretçilerine pek çok güzellik sunmaktadır.

Toronto’ya en yakın havaalanı Lester B. Pearson Uluslararası Havaalanı’dır ve Türkiye’den bir çok havayolu şirketi Toronto’ya direk uçuş gerçekleştirmektedir. Pearson havaalanı, Kanada’nın en büyük havaalanı olma özelliğine sahiptir. Toronto’ya 27 km uzaklıkta olmakla beraber taksi, metro ve otobüsler ile ulaşmak mümkün.

Toronto’da Sosyal Yaşam Nasıl?

Toronto, Kanada’nın iç kısımları ile kıyaslandığında daha yumuşak bir iklime sahip olduğu için özellikle ilkbahar ve sonbaharda çok fazla ziyaretçi almakta. Bu mevsimlerde, şehir nüfusunun iki katına yakın misafir ağırlamaktadır. Misafirlerden bir kısmı belli bir süre kalacak öğrencilerken bir kısmı da turlarla gelen turistlerdir.

Şehir, modern mimaride oldukça göz dolduran bir donanıma sahip. Bununla beraber kültürel aktivitelerle hemen her seçeneği sunmakta. Toronto’da sosyal hayat denildiğinde gezilmesi gereken yerler arasında CN Tower, Harbourfront Centre, Rogers Centre, The Distillery District ve Lawrence Market akla gelir. Bunun dışında doğa harikası olan Toronto Adaları da turlar eşliğinde gezilecek mekânlar arasında. Gezmek dışında spor ile ilgiliyseniz Rogers Center’dan asla ayrılamazsınız. Spora dair tüm etkinlikler, sergi ve galeriler ile Toronto hiç durmayan sosyal enerjiye sahip.

Toronto Dil Okulları na Nasıl Girilir?

Dil okulu için Toronto’yu tercih edenler, aynı zamanda şehrin kültürel birikiminden de faydalanabiliyor. Toronto, Kanada’nın en çok dil okulu barındıran şehirlerinden biri. Hem İngilizce öğrenmek hem de kültürel birikim sağlamak için birebir.Beklentilerinize uygun olacak okulunuzu ve programı belirleme, kayıt süreci, vize başvuruları ve diğer tüm işlemler için kanadaegitim.net danışmanları size yardımcı olacaktır.

Toronto Dil Okulları na Gitmenin Avantajları

Dil okulları, her şeyden önce kendinizi geliştirme fırsatı sunar. Toronto gibi bir şehirde hem sosyal yaşantınızı hem de kültürel birikiminizi zenginleştirmeniz mümkün.Şehrin kozmopolit yapısı, ulaşım kolaylığı, güvenliğin üst düzeyde olması ve sosyal imkanların çok çeşitli oluşu Toronto’da dil okuluna gitmenin başlıca avantajları arasındadır.

Toronto Dil Okulları

Bilgi İstek Formu için Tıklayınız

Tıklayın Sizi Arayalım