Toronto Şehir İçi Ulaşım

Toronto Şehir İçi Ulaşım
26 Ekim 2018 - Blog

Kanada dil eğitimi kursları için Toronto kentini seçtiyseniz, buradaki ulaşım ağını öğrenmenizde fayda var. Bu sayede zamanınızı boşa harcamamış olur aynı zamanda da güvenilir ve hızlı bir biçimde dilediğiniz yere gitme imkanı elde edersiniz. Toronto, insanların büyük sıkıntılar yaşamadan şehir içi ulaşım ağını kullanabildikleri bir bölgedir. Burada toplu taşıma kültürü o kadar gelişmiştir ki, kendinize ait bir araca sahip olmamanız sizin için asla sorun çıkarmaz. Toronto Transit Komisyonu (TTC), Kuzey Amerika’nın üçüncü büyük toplu taşıma sistemidir ve sağlam, güvenilir bir çalışma sistemi sunmaktadır. Kanada dil okulu için en uygun şehirlerden biri: Toronto. Kanada sertifika programları, Kanada dil eğitimi, ilac Toronto, ilac dil okulu için mutlaka web sitemizi detaylı inceleyip bilgi sahibi olun.

Toronto Şehir İçi Ulaşım

TTC’nin geniş kapsamlı ve güvenilir otobüs ve tramvay ağı, kapsamlı bir yeraltı metro sistemi ile birbirine bağlıdır. Otobüsler ise hava kirliliğini azaltmak için yeni üretilen hibrit elektrikli otobüs modellerindendir.  Toronto ayrıca saat başı faturalandırılabilen araç paylaşım hizmeti olan Zipcar’a sahiptir. Bu hizmet üyeliğe tabidir ve şehir merkezinde birçok insan tarafından sık sık kullanılmaktadır.

GELİŞMİŞ BİR ULAŞIM AĞI

Kanada dil okulu için Toronto’ya gelen herkes gelişmiş bir ulaşım ağıyla karşılaşacaktır.

Örneğin; Ontario, TTC ve Büyük Toronto Bölgesi’ni birbirine bağlayan “GO Transit” adında bir demiryolu ve otobüs sistemi işletmektedir. York, Peel ve Durham gibi çevrede yer alan bölgeler aynı zamanda TTC ile bağlantı sağlayan ve toplu taşıma sistemi ile neredeyse sorunsuz bir şekilde seyahat eden geçiş sistemlerine de sahiptir. Toronto’nun merkezinde bazı caddeler otoyollar ile birleşmektedir. Örneğin Kuzey Amerika’nın en işlek caddesi olan 401, Ontario ve Toronto’nun altyapısının omuriliği olarak kabul edilmekte ve otoyolla birleşmesinden ötürü de insanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

HAVA KALİTESİ BOZULUYOR

Toronto’nun nüfusunun artışı maalesef araç sayısında da bir patlamaya yol açmıştır. Bu nedenle kentin havası diğer Kanada metropolleri kadar iyi değildir. Bu da artan trafiğe ve araç kullanımına bağlıdır.  Yine de Toronto, Forbes Dergisi tarafından belirlenen en temiz 50 şehir arasında 21. Sırada bulunmaktadır. Kanada eğitim kursları için buraya diğer büyük şehirlerden gelecek insanlar, havanın temizliğini her şeye rağmen fark edebilecektir.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım