Toronto Şehri
13 Ocak 2019 - Blog

Toronto, Kanada’nın en büyük şehridir. İş, finans, teknoloji, eğlence ve kültür gibi alanlarda dünya lideri olarak tanımlayabileceğimiz Toronto’ya aynı zamanda birçok öğrenci dil öğrenmeye gelmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen büyük göçmen nüfusu, Toronto’yu dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri haline getirmiştir. Halı hazırda Toronto kentinin sloganı da “Çeşitlilik Gücümüzdür” cümlesidir. Bu nedenle Kanada dil eğitimi dersi almak isteyen herkes rahat bir biçimde bu kenti seçebilir.

Günümüzde bazı ülkelerde milliyetçilik gibi tutumlar ön plana çıkmakta bu nedenle de yabancılara pek de hoşgörüyle bakılmamaktadır. İşte Toronto tüm bu algıları yıkarak, yabancılara büyük bir sevgi ile kucak açmaktadır. Bu nedenle de günümüzde dil eğitimi almak isteyen birçok kişi Toronto kentini seçerek kısa bir dönemliğine burada yaşamaktadır.  Toronto Üniversitesi, dünya üniversiteleri akademik sıralamasında 24. sırada yer alan dünyanın en prestijli kurumlarından birisidir.

TORONTO’DA NE YAPILIR?

Toronto, sanatsal aktiviteler, sayısız spor karşılaşmaları, canlı bir gece hayatı, restoranlar, bistrolar ve lokantalar açısından çok zengindir. Burada her milletin ağız tadına uygun yemek çeşidi de bulmak mümkündür.  Kısacası Toronto’da asla aç kalmazsınız. Kanada Dil Okulu eğitimleri için Toronto’ya gelen gençler, burada boş vakitlerini kaliteli bir biçimde değerlendirebilmektedir. Özellikle Ontario Sanat Galerisi ve Royal Ontario Müzesi hem turistler hem de kentin yerel sakinlerinin sıklıkla uğradığı mekanların başında gelmektedir.  Toronto, bale, dans, opera şirketi ve senfoni orkestralarının yer aldığı büyük bir sahne sanatları merkezidir. Eğer sanata düşkün bir bireyseniz, eminiz ki burada kendinize çok şey katabileceksiniz.

Toronto kenti ayrıca birçok eğlence parkı ile de bilinmektedir. Bunlar arasında en meşhur olanı ise Kanada’nın Harikalar Diyarı’dır. Toronto; hokey, basketbol, ​​beysbol ve futbol sporları açısından da önemli bir şehirdir.

TORONTO SİZİ MUTLU EDER

Toronto kenti, Kanada eğitim olanakları açısından zengin bir bölgedir. Bu güzel kentte dil öğrenimi görürken aynı zamanda kendinizi kültürel açısından da geliştirmeniz mümkündür. Kendinizi yabancı gibi hissetmeyeceğiniz Toronto’da mutlu günler geçireceğinize eminiz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım