Toronto’da Yaşam ve Kanada Dil Okulu Fırsatları

Toronto’da Yaşam ve Kanada Dil Okulu Fırsatları
09 Nisan 2019 - Blog

Kanada’nın en büyük şehri ve Kanada ekonomisinin kalbi Toronto. Kanada dil okulları seçenekleri açısından zengin bir şehir olan Toronto, sosyal yaşamı ve sunduğu imkanlar ile de dikkat çekiyor. Toplamda 5 milyon 600 bin nüfusa sahip şehrin merkez nüfusu 2 milyon 700 bin civarındadır ve bu nüfusun %54 kadarı göçmenlerden oluşmaktadır. Yapısal olarak Türkler için İstanbula benzetilebilecek şehir ülkenin en kalabalık nüfusuna sahip olmakla birlikte, Dünya’nın birçok yerindeki kozmopolit şehirlerin aksine suç oranı neredeyse yok denecek kadar düşüktür. 1793 yılında Fransızlar tarafından kurulmaya başlanan şehrin bu zamana kadar geçen süredeki asıl ev sahipleri Huron ve Iroqua yerlileridir. Fransızların ticaret yolu üzerinde bulunan bir liman şehri olan Toronto, yoğun ticari faaliyetler sebebi ile zamanla Montreal şehri ile birlikte ülkenin finans merkezleri olmuştur. Kanada’nın birçok şehrinde olduğu gibi İngilizce ve Fransızca’nın konuşulduğu şehirde İngilizce kullanım oranı oldukça yüksektir.

Kanada’nın Parlayan Yıldızı Toronto’da Kanada Dil Okulları

Ticaret’in yoğun yaşandığı, yoğun göçmen nüfusu ve yüksek yaşam standartları ile ciddi bir metropol olan Toronto’da uluslararası üne sahip birçok Kanada dil okulu bulunmaktadır. Kanada dil okulları tavsiye alternatifleri içinde ön sıralarda bulunan bu okullara örnek verecek olursak; ILSC, ILAC, EC, Kaplan International, Embassy English, LSI, OHC English, Global Village, Hansa Toronto, Stafford House gibi eğitim ve eğitimci kalitesi yüksek dil okullarından bahsedebiliriz. Yaşam standartlarının yüksek olması, kültürel anlamda zengin imkanlar sunması, çağdaş toplu ulaşım imkanlarının bulunduğu şehir, Kanada dil okulları bünyesinde yabancı dil eğitimi almak isteyenler için de cazip bir merkez oluyor. Kanada dil okulları fiyat avantajının da cezbedici etkisi ile öğrenci adaylarını çeken şehir, Montreal, Ottawa ve Chicago gibi şehirlere de oldukça yakındır.

Toronto’da Yaşam

 Kanada dil okulları seçeneğini değerlendirmek isteyenler, Türkiye’den ortalam 11 saatlik uçak yolculuğu ile ulaşabilecekleri şehre adapte olmakta çok da zorlanmıyorlar. Yoğun göçmen nüfusu ve yerli halkın da sıcak, hoşgörülü tavrı kısa süre içinde alışmanızı sağlıyor. Kanada dil okulları‘na kayıt ve konaklama tercihiniz ile ilgili süreci atlattıktan sonra, Kanada’nın genelinde olduğu gibi çok kısa bir süre zarfında kendinizi doğanın kucağına atarak, eşsiz ormanlarda kamp ve yürüyüş yapabilir ya da Ontario gölünde olta balıkçılığı, kano gibi su sporları ile ilgilenebilirsiniz. Birçok kaliteli restorant, cafe ve bistro tarzı mekanların da bol miktarda bulunduğu şehirde eğlence hayatı da oldukça renkli. CNN Tower’ın da bulunduğu şehir aynı zamanda ülkenin medya merkezidir. Karasal iklimin hakim olduğu şehirde kış mevsimleri soğuk ve karlı geçerken, yaz mevsimi sanıldığının aksine sıcak geçmektedir. Yaz boyu 20-25ºC’lerde seyreden hava sıcaklığı birkaç gün boyunca 30ºC’nin üzerinde seyredebiliyor.

Toronto birçok müze, sanat galerisi, eğlence alanları, festival alanları, spor merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Kış sporları için de cazip bir kent olan Toronto, Kanada dil okulları bünyesinde alacağınız eğitimden kalan zamanda sosyalleşmek için de son derece müsait bir yapıya sahip oluyor. Şehirde Türkiye Cumhuriyeti’nin başkonsolosluğu da bulunuyor. Toronto şehrinde bulunan Kanada dil okulu alternatifleri hakkında daha fazla bilgi almak için www.kanadaegitim.net web sitesini ziyaret edebilir, sitede bulunan sekmeler vasıtası aklınıza gelebilecek birçok konuda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca iletişim sekmesinden ulaşabileceğiniz farklı iletişim kanalları vasıtası ile profesyonel danışmanlara da ulaşabilir, birebir bilgi alabilmenin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım