Vancouver Ulaşım

Vancouver Ulaşım
11 Eylül 2020 - Blog

Kanada dil okulu dendiğinde akla gelen şehirlerden bir tanesi de hiç şüphesiz Vancouver olur. Öğrencilerin en çok sevdiği şehirler arasında yer alan Vancouver ulaşım ve sosyal yaşam açısından gerçekten tatmin edici bir şehirdir.

Bir öğrenci olarak hemen herkes tarafından tercih edilebilecek olan bu şehirde hem Kanada dil okulu konusundaki yoğunluk hem de ulaşım imkanlarının gelişmişliği sayesinde hayatınızın kolaylaşacağı söylenebilir. Soğuk Kanada günlerini yaşarken saatlerce durakta beklemek veya yürümek hiç de tercih edilesi değildir. Zaten Kanada’nın hiçbir şehrinde böylesi kötü bir deneyimle karşı karşıya kalmanız söz konusu olmaz. Vancouver ulaşım konusunda zirve şehirlerden olsa da diğer şehirlerin de çok sıradan olmadığını ifade etmek gerekir.

Vancouver’da Ulaşım Nasıldır?

Vancover şehrine Kanada dil okulu imkanlarından yararlanmak için gelen öğrenciler için ulaşımın ciddi derecede kolay olduğunu söylemek gerekir. Başta metro olmak üzere otobüs ve banliyö hatlarının neredeyse şehrin her noktasına ulaşmanıza imkan sağlaması bu şehirde ulaşım sıkıntısı yaşamamanıza yardımcı olur. Burrard Station, Waterfront Station ve Granville Station adındaki istasyonlar Vancouver ulaşımı için kritik rol oynar.

Vancouver’a gelen ve Kanada dil okulu eğitimi alacak olan hemen her öğrenci bu istasyonlardan aktarma yaparak dilediği yere gidebilir. Nitekim bu istasyonlar sadece öğrenciler için değil Kanadalılar için de büyük önem taşır.

Vancouver Ulaşım Pahalı mı?

Kanada dil okulu fiyatları pahalı mı sorusu kadar öğrencilerin kafasını karıştıran durumlardan bir tanesi de hiç şüphesiz Vancouver ulaşım pahalı mı olur. Bu soruyla detayları ile yanıt vermek gerekirse şunları ifade etmek gerekecektir.

Kanada dil okulları için ulaşım sağlamak istediğinizde günde 9 CAD harcamanız gerekir. Eğer her gün dışarı çıkıp toplu ulaşımı kullanmak zorundaysanız aylık abonelik ve öğrenci tarifelerini kullanarak daha avantajlı seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Bu anlamda Vancouver’da eğitim görmek isteyen öğrenciler için 35 CAD ödenerek toplu ulaşımdan yararlanılabilecek tarifeler vardır.

Siz de Kanada dil okulları ile dil becerilerinizi geliştirmek ve kaliteli eğitim almak istiyorsanız kafanıza takılan bütün sorulara bizlere ulaşarak en doğru yanıtları b

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım