Vancouver’da Yaşam

Vancouver’da Yaşam
19 Kasım 2020 - Blog

Kanada dil okullarında eğitim almak ve dil seviyenizi zirveye çıkarmak istiyorsanız Vancouver’da yaşam ile ilgili de bilgi sahibi olmanız gerekir. Ülkenin en önemli dil okullarının Vancouver’da olduğu düşünüldüğünde bu şehri göz ardı etmeniz oldukça yanlış olur. Peki, Vancouver nasıl bir şehirdir? Gelin hep birlikte bu soruya yanıt bulalım!

Kanada’nın batı kısmında Britanya Kolumbiyası Eyaleti’ne bağlı bir şehir olan Vancouver ülkenin en büyün 3. şehridir. Metropol niteliğindeki bu şehirde farklı kültür ve inanışlara ait insanların yaşaması ciddi bir kültürel çeşitliliği beraberinde getirir. 1 milyona yakın nüfusu olan şehirde yaşam sadece halk için değil dışarıdan gelen öğrenciler için de oldukça yüksek standartlardadır.

Kanada Dil Okulları ve Vancouver

Kanada dil okulları eğitimi sayesinde dil becerilerinizi iyileştirmek ve daha akıcı yabancı dil konuşabilmek mümkün. Peki, bu eğitimi Vancover’da aldığınızda sizleri neler bekliyor olacak?

Vancouver’ın kozmopolit yapısı burada geçirdiğiniz süre boyunca daha başarılı bir şekilde dil öğrenmenize yardımcı olur. Özellikle dışarıda sosyal yaşamınızı sürdürürken İngilizce veya öğrenmek istediğiniz dil neyse onu aktif bir şekilde kullanabileceksiniz. Markete gittiğinizde veya berbere uğradığınız İngilizce konuşmak hem aksanınızı iyileştirecek hem de daha akıcı konuşmanıza yardımcı olacak. Dil becerilerinizi Vancouver’da geliştirmek için nasıl bir bütçe ayırmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? O halde gelin Vancouver’da yaşam giderleri ne kadar bir göz atalım!

Vancouver’da Yaşam Giderleri ve Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulu ücretleri sizin açınızdan önemliyken burada yapacağınız diğer harcamaların da oldukça önemli olduğunu vurgulamak gerekiyor. Peki, burada yaşamınızı sürdürürken sizi ne tür durumlar bekliyor olacak?

Kanada’da yaşam standartlarının yüksek olması dolayısı ile giderlerin de yüksek olmasına neden olur. Ancak Vancouver diğer pek çok şehre nazaran daha uygun fiyatlarla yaşamınızı sürdürebileceğiniz bir şehirdir. Bu nedenle Vancouver’da yaşamınızı sürdürürken giderlerinizi daha aşağılarda tutabileceksiniz. Okul ücretlerinin yanında ne kadarlık gideriniz olacağını tahmin etmek adına konaklama ve diğer seçeneklerini kontrol etmeniz gerekir. Çünkü tüm bu harcamalar size bağlı olarak şekilleneceğinden düzeyler değişkenlik gösterir.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım