Victoria Dil Okulları

Global Village Dil Okulu Victoria

Global Village Victoria Dil Okulu şehir merkezinde Swartz Bay feribot Limanı’na 35 dakika uzaklıktadır....

Detaylı Bilgi Al
SSLC Dil Okulu Victoria

SSLC Dil Okulu, Victoria SSLC Dil Okulu, Victoria. Kanada Dil Okulları, Kanada Dil Eğitim,...

Detaylı Bilgi Al

Victoria Dil Okulları

Victoria Dil Okulları Hakkında

Victoria, her ne kadar büyük bir şehir olmasa da aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. 100.000’e yakın nüfusu olan şehir, aynı zamanda Britanya Kolombiyası‘nın da başkenti. 350.000 metrekare üzerine kurulmuş olan şehir dil öğrenmek için en iyi bölgelerden birisi.

Victoria Tam Olarak Nerede?

Kanada’da yer alan Victoria, Fuca ve Juan boğazlarının arasında yer almakta. Pasifik okyanusuna yakın bir bölgede yer almakta beraber doğasının bozulmamış olması nedeni ile turistlerin de ilgisini çekmekte. Ilıman bir iklime sahip ve spor aktiviteler için uygun bir bölge.

Victoria’da Ulaşım

Havaalanından, öncelikle otobüs ile feribota kadar gidip ardından feribot ile Victoria’ya kadar gidebilirsiniz. Yaklaşık 2 saat içerisinden havaalanında Victoria şehir merkezine inebilirsiniz.

Victoria’da ulaşım için genellikle otobüs tercih edilmekte. Gitmek istediğiniz hemen hemen her yöne otobüs bulmanız mümkün. Aynı zamanda bisiklet de kullanabilirsiniz. Bisiklet kiralayabileceğiniz bolca yer bulunuyor.

Victoria’da Sosyal Yaşam

Victoria’da İngilizce ve Fransa resmi dil olarak kabul ediliyor; ancak şehrin büyük bölümü İngilizce konuşuyor. Bu nedenle de İngilizce öğrenmek için sıklıkla tercih ediliyor. Sanatsal aktiviteler oldukça yoğun bir şekilde yapılıyor. Yılın hemen hemen her döneminde festivaller düzenleniyor ve insanlar her dönem festivale hazır halde.

Victoria’da insanların fazlası ile sıcakkanlı olduğunu söylemek mümkün. Kibar ve sıcakkanlı yerel halk, her konuda size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaktır.

Victoria Yemekleri

Kahvaltı ve öğle yemeği daha çok atıştırmalık tarzı yapılmakta. Sandviç çeşitleri en çok yenilen yiyeceklerin başında geliyor. Akşam ise; et, tavuk ve balık tarzı yiyecekler tercih edilir. Et olarak domuz eti de sıklıkla kullanılır. Bu nedenle, yiyeceğiniz yemeklerde kullanılan malzemeleri öğrenip, ona göre tüketebilirsiniz.

Victoria Dil Okullarına Giriş

Victoria dil okullarına giriş şartları ve ücretleri okula göre değişmekle beraber, genel olarak katı kurallar değildir. Eğitim ücretleri de okula göre farklılık göstermektedir. Ancak Kanada’nın birçok eyaletine göre Victoria’nın daha uygun fiyatlı olduğu rahatlıkla söylenilebilir.

Victoria Dil Okullarına Gitmenin Avantajları

Kanada’nın, dil okulu için en çok tercih edilen yerlerin başında gelmesinin en büyük nedeni pek çok ülkeye göre daha uygun fiyatlarla geçinmenin ve okumanın mümkün olması. Aynı zamanda anadilin İngilizce olması ve şehirde pek çok öğrenci bulunması sayesinde okul dışı zamanlarda da dilinizi geliştirme imkânı bulursunuz.

Victoria dil okullarında okumak için pek çok alternatifiniz bulunur. Lise dil eğitimi için gidebileceğiniz gibi üniversiteye hazırlık, sınavlarda başarı elde etmek ya da teknik dil eğitimi için farklı programları tercih edebilirsiniz. Programların çeşitliliği, amaca uygun bir eğitim almanızı ve böylece Victoria dil okullarından daha çok yararlanmanızı sağlayacaktır.

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım