Yabancı Dilinize Kanada Dil Okulları ile Süreklilik Kazandırın

Yabancı Dilinize Kanada Dil Okulları ile Süreklilik Kazandırın
18 Eylül 2019 - Blog

Yabancı dilin avantajları Kanada dil okulu sayesinde en üst seviyelere çıkmaktadır. Genel anlamda başarılı ve süreklilik arz eden bir öğrenme deneyiminde ilk aşamalar yaşayarak öğrenme içerisinde gerçekleşiyor. Dünyanın en geniş yüzölçümünde sahip ülkelerinden birisi olan Kanada, hem gelişmişliği hem de büyüklüğü sebebiyle çok fazla imkan sunar. 10 eyaletten oluşan Kanada’da eğitim almak hem avantajlıdır hem de rahattır.
İki dilin resmi dil olması sebebiyle Kanada’da iki dil birden öğrenmek de mümkün olmaktadır. Kanada’da İngilizce ve Fransızca dillerinin resmi diller olması sebebiyle ikinci dili de aynı anda öğrenebilmek gibi bir avantaj vardır. Bu durum süreklilik anlamında da kişiye büyük avantajlar sağlar. Kanada dil okullarının en çok bulunduğu şehirler ise Toronto ve Vancouver’dır.

Kanada’da Sürekli Dil Öğrenme ve Geliştirme

Toplumsal yaşamda Kanada refah seviyesinin yüksek olması, insanların hoşgörülü davranışları, saygının had safhada olması ve suç oranlarının düşük olmasıyla dikkat çekmektedir. Farklı coğrafyalardan insanlara ve göçmenlere ev sahipliği yapması, birçok kültürün bir arada barınması sebebiyle kültürel çeşitlilik oldukça fazladır. Bununla birlikte İngilizce öğreniminde bu durum oldukça avantajlıdır.
Yeni insanlar tanımak hem de farklı ülkelerden tanımak çok önemli bir süreklilik sağlar. Aynı zamanda dilin yerleşmesi, konuşma ve dinleme dilinizi geliştirmesi açısından önemlidir. Bol bol pratik yapma imkanına sahip olunduğu için güzel bir şekilde Kanada dil okulları bunu size sunmaktadır.

Kanada’da Dil Okulunun Maliyetleri Nelerdir?

Kanada dil okulları fiyatları genel olarak bazı faktörlere göre değişmektedir. Bunlar:
Şehirler
Seçilen okullar
Konaklama hizmeti alınacaksa fiyatlar değişkenlik göstermektedir.
Özellikle şehir ve seçilen okul fiyatlara direkt etki ederken, konaklama hizmetini her okul sağlamayabiliyor. Kanada’ya gitmeden önce konaklama işini çözmek ve rahat bir şekilde yerleşmek önemli bir rahatlık sağlar. Aynı zamanda konaklama hizmeti sağlayan Kanada dil okulu seçilirse fiyatlar biraz daha yükselebilir.
Yemek ve konaklama masrafları genel olarak en büyük giderler olmaktadır. Örneğin bir öğle yemeğinin maliyeti 10-15 CAD (Kanada Doları) olmaktadır. Kira bedelleri de ortalama bir oda için 700-900 CAD arasında değişmektedir. Ev kiralamak da bir konaklama opsiyonu olabilmektedir. Kanada dil okulları merkezi yerlerde olduğundan merkezde kiralar da yüksek olmaktadır. Genelde 1200-2000 CAD arasında ev kiraları mevcuttur. Ev veya oda kiralamak dili öğrenme sürekliliği açısından iyi bir alternatif olmaktadır.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım