Yurt Dışı Dil Eğitimi

Yurt Dışı Dil Eğitimi
10 Şubat 2019 - Blog Makale

Ülkemizde birçok genç yurtdışında eğitim alarak daha fazla gelişmek isterler bu yüzden de eğitim alırken bu süreçte yurt dışına çıkarlar. Tercih sıralamasına bakıldığı zaman ise Kanada’nın üst sıralarda olduğu görünür.

Birleşmiş Milletler’in de dünya sıralamasında üst sıralardadır. Çünkü dünyanın yaşanılabilir aktif olan şehirleri arasındadır. Kanada’ya bakıldığı zaman; yüksek derecede olan yaşam şartları bunun yanında güvenli olan şehirleri, yalın bir İngilizce konuşuluyor olması, kaliteli bir şekilde eğitim veriliyor olması tercih sebebi olmasının kanıtıdır. Ayrıca sadece İngilizce eğitimi değil Fransızca eğitimi de verilmektedir.

Kanada’da dil eğitimi için belirli şehirler vardır; Toronto, Victoria, Halifax, Montreal, Calgral gibi şehirler daha çok tercih edilir. Mesela Quebec eyaletine bakıldığında burada iki dil aktif olarak kullanılmaktadır. İngilizce ve Fransızca’dır. Burada eğitim almak isteyen kişiler iki dili öğrenme ve kullanma hakkına sahiptirler.

Bir diğer olanak ise Kanada dil okulları Türk öğrencilerine özel bir promosyon hazırlamışlardır. CAD kurunun para birimi ile birçok avantaj sağlanmış olur. Kanadalılar ayrıca sıcak kanlı dost canlısı insanlardır. Onların bu özellikleri sayesinde gelen öğrencilerin günlük hayatta dil konusunda pratik yapmaları da kolaylaşmış olur. Bu da eğitim alan öğrenciler için dil geliştirme konusunda büyük bir unsurdur. Kanada çok kültürlü bir şehirdir. Çünkü birçok ülkeden gelen insanlar ve topluluklar kültürünü aynı zamanda mutfağını da zenginleştirmiştir.

Kanada dil okulu yılın herhangi bir pazartesi günü başlayabilir. Bu programların temel amacı; İngilizce yazma, okuma, konuşma becerilerini pratikle birlikte geliştirmektir. Eğitimlerin süresi öğrencini isteğine göre farklılık gösterebilir. Bu süreç 4 hafta ile 52 hafta arasında değişebilir. Dersler genellikle sabah 9’da başlayıp öğlen sonuna kadar devam etmektedir. Geri kalan sürede ise öğrenciler okulun kütüphanesinden bilgisayarından istediği şekilde yararlanabilir.

Hafta sonları da çevrede bulunan bazı şehirlere geziler düzenlenir. Öğrencilerde bir miktar ücret ödeyerek bu gezilere katılabilir. Sınıflar genellikle 12-15 arasındadır. Yaş sınırı ise en az 16 olmalıdır. Üst sınırı yoktur. İlk önce öğrencinin dil seviyesini öğrenmek için seviye tespit sınavları yapılır. Ona göre öğrenciler sınıflara yerleştirilir.

Tercih Edilen Okullar

-Ilcs

-Ilac

-Kaplan

-Stafford House

-Els

-Kıng George

-Global Vıllage gibi birçok okul vardır fakat en çok tercih edilenler bunlardır.

Öğrenci Vizesi

Öğrenci eğer 6 aydan fazla orada kalacaksa öğrenci vizesine başvurması gerekmektedir ve ayrıca Kanada’ya eğitim için giden öğrencilerin çalışma izinleri yoktur. Sadece programlarının içerisinde uzun süreli sertifika veya akademik bir belge alması gerekiyorsa o zaman da kampüs dışında 20 saat çalışmasına izin verilmektedir. Kanada Dil Okulu Fiyatları şöyledir;

Toronto şehri eğitim için daha fazla tercih edilir. Ondan dolayı oradaki okulların fiyatları;

Haftalarına göre farklılık gösterebilir.

Ilac Toronto

4 Hafta: 1410 Cad

8 Hafta: 2790 Cad

12 Hafta: 3970 Cad

Diğer kurumların fiyatları da bu fiyatlara yakın bir durumdadır.

Cevap bırakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz Kanada Eğitim ve Dil Okulları Danışmanlığı

Sizi Arayalım
Sizi Arayalım

Sizi Arayalım